Czego by nie robił, ciągnie go do bluesa

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 18:53
Maciej Balcar, na co dzień wokalista grupy Dżem, opowiada o swym nowym albumie "Live Trax 12", który ukazał się 20 listopada.
Audio
Maciej Balcar w studiu radiowej Jedynki
Maciej Balcar w studiu radiowej JedynkiFoto: Emilia Iwanicka/PR

Jest to album koncertowy, na którym w wersji akustycznej są utwory z dwóch poprzednich płyt. Ponadto artysta zamieścił covery angielskojęzyczne. Koncert zarejestrowano w lutym w Teatrze Muzycznym w Gliwicach. - Przy niektórych utworach dokonano nowych aranżacji, które brzmią zupełnie inaczej - mówi o albumie gość "Muzycznej Jedynki". Artyście towarzyszył zespół Niebo. Michał Balcar wspomina, jak rozpoczął współpracę z zespołem Niebo.
W piątek i sobotę Maciej Balcar wystąpi z zespołem Dżem w warszawskim klubie Stodoła. Oba występy będą się różnić, więc dla miłośników Dżemu jest to okazja usłyszeć wiele ich piosenek. Dklaruje też, że cokolwiek robi, czy muzycznie, czy aktorsko, ciągnie go do blusa.
 A 13 grudnia w Chorzowie koncert promujący płytę. Wokalista wystąpi  z zespołem Niebo.

Posłuchaj całej rozmowy z Maciejem Balcarem.

Rozmawiała Iza Żukowska.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premierowa piosenka świąteczna Olgi Bończyk. Będzie zimowy hit?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 18:42
- Piosenki zimowe mają to do siebie, że ich żywot jest dłuższy, niż w przypadku kolęd. A ta ma refren taki, że na długo zostaje w głowie – mówiła wokalistka w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ernest Bryll - poeta śpiewany i koncertujący

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 15:36
Płyta "Zejdźmy się jak na wilię" to wspólne dzieło Ernesta Brylla - poety i Marcina Stycznia - wokalisty i gitarzysty. O szczegółach tej współpracy opowiedzieli w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magnifici Tre - Trzech Wspaniałych

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 16:04
Niezwykłe wydarzenie. Koncert jazzowy z udziałem trzech wybitnych włoskich muzyków Francesco Cafiso, Francesco Buzzurro, Giuseppe Milici.
rozwiń zwiń