Przełomowy rok Oli Bieńkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 16:08
Rok 2012 był dla piosenkarki przełomowy przede wszystkim dlatego, że udało się jej wydać pierwszą solową płytę. Ale nie tylko z tego powodu.
Audio
Ola Bieńkowska
Ola BieńkowskaFoto: materiały promocyjne

W mijającym roku dużo „pierwszych razów” w życiu artystki się pojawiło, bo były też pierwsze solowe występy. Pierwszy album to piosenki śpiewane po angielsku, ale planuje drugi z piosenkami po polsku. - - Mam nadzieję, że trafi do szerszego kręgu odbiorców - mówi w "Muzycznej Jedynce" . Piosenkarka planuje tę płytę w połowie nadchodzącego roku.
Z okazji nowego roku Ola Bieńkowska nagrała specjalną wersję piosenki "2000 And Fine".
Ta piosenka funkcjonuje w ramach pierwszej charytatywnej wytwórni muzycznej Rak’n’Roll Records. Całkowity dochód z niej zostanie przeznaczony na działalność Fundacji Rak’n’Roll, czyli na walkę z rakiem. Już dziś w wytwórni można znaleźć 40 utworów  przekazanych przez polskich artystów. Oprócz Olgi Bieńkowskiej są tam utwory przekazane przez m.in. Natalię Przybysz, Kayah, Ballady i Romanse, Indios Bravos czy Strachy na Lachy. Piosenkę można ściągnąć i w ten sposób wspomóc fundację.
Ola zaangażowała się również w akcję "Nie bądź dźwiękoszczelny", w której ramach namawia Polaków na chodzenie na koncerty polskich wykonawców. Akcja ma na celu promocję polskiej muzyki.
Ona sama bardzo lubi występować na żywo. Teraz zaangażowała się w projekt Brit Floyd. To największe na świecie show poświęcone Pink Floyd. Właśnie tuż przed świętami wróciła z występów w Bejrucie. Śpiewała tam już drugi raz. - Święta w życiu artystycznym to często jedyny czas, kiedy można spotkać się z rodziną, czy przyjaciółmi - zauważa Ola Bieńkowska.
Posłuchaj całej rozmowy, która prowadziła Iza Żukowska.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Solowa płyta uczennicy Paula McCartney'a

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 15:55
Pierwszego koncertu Oli Bieńkowskiej będzie można posłuchać w Warszawie na początku sierpnia. Towarzyszyć jej będzie m.in. Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabiła męża, bo nie okazywał uczuć

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 11:00
Ola Bieńkowska debiutuje płytą solową. Na temat pierwszego wideoklipu wybrała kontrowersyjną opowieść.
rozwiń zwiń