Królowie Dnia Ostatniego, czyli na nowo o tym co było

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 16:00
Na Zachodzie już od kilku lat panuje moda na powrót do muzyki lat 60. i 70. Polscy muzycy też chętnie sięgają do takich źródeł: członkowie zespołu Królowie Dnia Ostatniego nie ukrywają, że to właśnie dźwięki sprzed 40 lat inspirują ich najbardziej.
Audio
Królowie Dnia Ostatniego
Królowie Dnia OstatniegoFoto: źr. myspace

Królowie Dnia Ostatniego to zespół - jak sami o sobie mówią muzycy - założony z potrzeby powrotu do korzeni rockowego grania - głośno, bezkompromisowo i bez udawania. Grupę tworzą: Dominik Siejak (wokal), Krzysztof Nowicki (gitara), Piotr Machałowski (bas), Łukasz Nowicki (perkusja).

- Najważniejsza jest dla nas klasyka. Nawet na nowości patrzymy przez pryzmat tego, co już było  – przyznali zgodnie członkowie zespołu w "Muzycznej Jedynce". Jak twierdzą, sposób ich pracy nad piosenkami również przypomina trochę ten sprzed kilku dekad – dotyczy to przede wszystkim tekstów.

- Odwołujemy się do tradycji także polskiej muzyki, bo kiedyś to profesjonalni tekściarze pisali teksty. Dlatego u nas za część liryczną odpowiada Jacek Szablański – powiedzieli goście Jedynki. Jeśli natomiast chodzi o kompozycję, wszystkie pomysły pochodzą od Krzysztofa Nowickiego.

Jak do żywej i pełnej energii muzyki ma się apokaliptyczna nazwa zespołu? Dowiesz się słuchając dołączonego materiału.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

szr.

Czytaj także

Królowie dnia ostatniego "Ostatni człowiek na ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Lecie z Radiem" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostrowska: wreszcie przestałam słuchać doradców, oto płyta

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 16:21
- Wiele lat chciałam nagrać płytę koncertowa, ale ciągle mnie przekonywano, że to się nie sprzedaje – mówiła w "Muzycznej Jedynce" wokalistka. Jak to się stało, że płyta "GRAMY!" jednak powstała?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młody muzyk przekonuje, że w delikatności siła

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 19:57
Kuba Rawski właśnie wydał debiutancką płytę 'W Drodze". - To są szczere utwory, w który chodzi o przekazanie emocji i prawdy – mówił w „Muzycznej Jedynce”
rozwiń zwiń