X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szeroki wachlarz Alibabek

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 17:50
"Alibabki na bis i na deser" to dwupłytowe wydawnictwo, na którym zespół przypomina swoje największe dokonania i prezentuje dwa nowe utwory.
Audio
Od prawej: Anna Dębicka-Czaplicka, Wanda Narkiewicz-Jodko, Ewa Belina-Brzozowska. Pierwsza z lewej prowadząca audycję Iza Żukowska
Od prawej: Anna Dębicka-Czaplicka, Wanda Narkiewicz-Jodko, Ewa Belina-Brzozowska. Pierwsza z lewej prowadząca audycję Iza ŻukowskaFoto: Andrzej Gralewski/Polskie Radio

Alibabki były unikalną formacją w powojennej historii polskiej muzyki rozrywkowej. Od dziecka śpiewały w różnego rodzaju chórach. Niektóre w Dziecięcym Chórze Filharmonii Narodowej, inne w swoich szkołach muzycznych. Los sprawił, że spotkały się w chórze harcerskim Władysława Skoraczewskiego.

/

W Pierwszym Programie Polskiego Radia członkinie zespołu z rozrzewnieniem wspominały lata 60. i pierwsze nagrania w mundurkach harcerskich. Ich kariera sceniczna trwała 33 lata. Teksty pisali dla nich najlepsi: Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jan Tadeusz Stanisławski, Maria Czubaszek. Muzykę tworzyli tacy giganci, jak Juliusz Loranc, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jerzy Jarosław Dobrzyński, Wojciech Karolak.

Panie z zespołu Alibabki opowiadały w radiowej Jedynce, że bardzo ciężko było wybrać najlepsze piosenki na dwie płyty. Każda miała swoje preferencje i polało się wiele symbolicznych łez przy "kawałkach", które niestety musiały wypaść. A było z czego wybierać, gdyż uzbierało się ponad 200 utworów.

Alibabki przyznają, że gdy dziś przyglądają się swojemu repertuarowi, to same się dziwią, jak bardzo jest on szeroki. Czerpały bowiem z wielu źródeł, od stylizowanej ludowości, po muzykę poważną. Nie przeszkadzało to jednak zachowaniu rozpoznawalnego przez sympatyków brzmienia, z czego  bardzo się cieszą.

A co skłoniło je, by po latach wrócić do nagrywania piosenek? Na dwupłytowym wydawnictwie znalazły się bowiem dwa nowe utwory zespołu. Szczegóły w nagraniu audycji, ktrórą poprowadziła Iza Żukowska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bajm "Twoja planeta"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8.12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj ukraińskich hitów!

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 13:00
Czego słuchają nasi wschodni sąsiedzi? Co na Ukrainie jest hitem, a co kitem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bad" - każdy chciał ją mieć

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 00:00
25 lat temu na rynku muzycznym pojawił się siódmy krążek Michaela Jacksona. Produkcja "króla popu" sprzedawała się w rekordowych ilościach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ambitny pop ma w Polsce przyszłość"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 15:27
Jest ich piątka, są z Wybrzeża i nazywają się New, New. Szersza publiczność kojarzy ich z utworu "Neony", który niedawno był Piosenką dnia Jedynki.
rozwiń zwiń