Marcin Kowalczyk: życzyłem tej nagrody innym

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 14:48
Już pierwsza rola filmowa przyniosła mu nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla młodych aktorów wyróżniających się oryginalnością. Jury doceniło jego kreację w głośnym filmie "Jesteś Bogiem", gdzie zagrał tragicznie zmarłego Piotra "Magika" Łuszcza.
Audio
  • Marcin Kowalczyk, laureat nagrody im. Zbyszka Cybulskiego
Marcin Kowalczyk podczas uroczystości wręczenia nagrody im. Zbyszka Cybulskiego
Marcin Kowalczyk podczas uroczystości wręczenia nagrody im. Zbyszka CybulskiegoFoto: PAP/Leszek Szymański

- Jest to wyjątkowa nagroda. Marzyłem kiedyś, by była w zasięgu mojej ręki. Nie spodziewałem się jednak, że nastąpi to już teraz. Życzyłem zwycięstwa innym kandydatom - mówił w Jedynce Marcin Kowalczyk.

Filmowy "Magik", choć bardzo szanuje dokonania Zbyszka Cybulskiego, to nie zamierza się na nim wzorować. - Na pewno jest ikoną, fantastycznie grał i zdecydowanie wybijał się spośród polskich aktorów oryginalnością oraz niesamowitą naturalnością. Nie chciałbym jednak wzorować się na jego aktorstwie, bo szukam swojego. Każdy z nas jest inny i z innych rzeczy może czerpać - podkreślał.

Innymi nominowanymi do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego byli: Agnieszka Grochowska (za filmy "W ciemności" i "Bez wstydu"), Joanna Kulig ("Sponsoring"), Julia Kijowska ("W ciemności") i Piotr Głowacki ("80 milionów").

Posłuchaj całej rozmowy Joanna Sławińskiej z Marcinem Kowalczykiem. 

pg

Czytaj także

Filmowy "Magik”: bohaterstwo to walka ze ściemą

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 13:52
- Nie znam się na marketingu, ale byłem przekonany, że to będzie głośny film. Bo temat jest głośny. Paktofonika ukształtowała dzisiejszych trzydziestolatków, ale i wiele osób młodszych - mówił w radiowej Jedynce Marcin Kowalczyk, czyli "Magik" z filmu "Jesteś Bogiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nominacje do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2012 przyznane

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 13:27
Kapituła Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przyznała nominacje do kolejnej edycji Nagrody. Już wkrótce poznamy 50-tego laureata tego prestiżowego wyróżnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kowalczyk nagrodzony za "Jesteś Bogiem"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 17:29
Dla 50. laureata w historii nagrody im. Zbyszka Cybulskiego to szczególne wyróżnienie - Marcin Kowalczyk rolą "Magika" debiutował na dużym ekranie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet tam, gdzie nie ma kin ludzie interesują się filmem

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 12:08
- To nie jest udawane, to nie jest publiczność festiwalowa, ani premierowa, to są prawdziwi ludzie z krwi i kości - o spotkaniach z publicznością opowiada operator "Obławy". 26 stycznia Polska Światłoczuła znów wyrusza w trasę.
rozwiń zwiń