Plany Myslovitz? "Zaskoczymy was!”

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 15:48
Po odejściu z zespołu Artura Rojka przyszedł czas na pierwszą płytę z nowym wokalistą. – Część nowego materiału już gramy na koncertach, ale będzie jeszcze jeden singiel. I będzie zaskakujący – zapowiadał w "Muzycznej Jedynce" Przemysław Myszor.
Audio
Zespół Myslovitz w studiu Polskiego Radia
Zespół Myslovitz w studiu Polskiego RadiaFoto: PR/E. Iwanicka

Artur Rojek odszedł z Myslovitz w kwietniu 2012 roku. Reszta składu postanowiła jednak kontynuować działalność pod tą samą nazwą. – Nie po to pracowaliśmy razem 20 lat na Myslovitz, żeby po odejściu Artura zająć się zupełnie czym innym. Dlatego działamy dalej – powiedział gitarzysta i klawiszowiec zespołu Przemysław Myszor.

Nowym wokalistą został Michał Kowalonek znany z zespołu Snowman. Jak mówił muzyk w Jedynce, szczególnie występy klubowe są dla niego nadal stresujące. - Bo to mimo wszystko ciągle świeżość i nowość. Inaczej brzmi gitara, dlatego nadal trochę się denerwuję przed takimi koncertami. Natomiast w zespole mamy fajną relację, która jest też dobra artystycznie. Atmosfera pracy zdecydowanie sprzyja. Cieszę się, że tu jestem – przyznał Michał Kowalonek.

Zespół przygotowuje się do wydania pierwszej płyty w nowym składzie. W grudniu premierę miał utwór "Trzy sny o tym samym", który można było usłyszeć m.in. na antenie Jedynki. Cały album ma trafić do sklepów wiosną tego roku.

Członkowie zespołu podkreślali w rozmowie, że odejście Artura Rojka nie zmieniło ich muzycznej koncepcji i nie ma większego sensu dzielenie działalności Myslovitz na część sprzed zmiany i po. A jak będą brzmiały nowe płyty grupy? - Gramy ze sobą pół roku i jest coraz lepiej. Nie mamy problemów ze śpiewaniem, z estetyką muzyczną. Natomiast nie oszukujmy się, że to w jaką stronę w piątkę pójdziemy, będzie wiadomo po pierwszej płycie. Zdecydowanie musimy ze sobą jeszcze wiele dłużej pograć – dodał Przemysław Myszor.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. W nim między innymi ciekawostki o akustycznych planach Myslovitz.

Rozmawiał Zbigniew Zegler.  

ei

Zobacz więcej na temat: Myslovitz Artur Rojek

Czytaj także

Michał Kowalonek nowym wokalistą Myslovitz

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 22:51
Informację muzycy Myslovitz ogłosili w trójkowej "Offensywie". Michał Kowalonek pozostaje jednocześnie w grupie Snowman. W piątek 20 kwietnia Artur Rojek ogłosił, że odchodzi z zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Myslovitz "Trzy sny o tym samym"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Offensywa De Luxe po raz siódmy! Kim Nowak, Myslovitz i inni [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 22:05
W ramach dorocznego specjalnego wydania audycji "Offensywa" na Trójkowej scenie wystąpili: Kim Nowak i Mariusz Wilczyński oraz zespoły Myslovitz i Suka.
rozwiń zwiń