Dominika Zioło: od muzyki klasycznej do popu

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 17:44
Ta młoda wokalistka odebrała klasyczne wychowanie muzyczne, ale jej debiutancka, wydana we wrześniu ubiegłego roku, płyta jest na wskroś nowoczesna. - Rzuciłam klasykę na rzecz muzyki bliższej memu sercu - mówiła w "Muzycznej Jedynce".
Audio
Dominika Zioło
Dominika ZiołoFoto: Wojciech Kusiński/PR

W latach 2000-2004 Dominika Zioło studiowała na Wydziale Wokalno–Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach. Swojej przyszłości postanowiła nie łączyć jednak z repertuarem klasycznym, z którym najczęściej miała do czynienia na zajęciach. - W muzyce rozrywkowej czuję się znacznie swobodniej niż w muzyce klasycznej, która narzuca pewne ramy - tłumaczyła wokalistka.

Swoją debiutancką płytę "Między nami" Dominika Zioło nazywa "popem z elementami jazzu". Album jest owocem współpracy z Dominikiem Rosłonem, odpowiedzialnym za warstwę muzyczną (jeden z utworów skomponował Bernard Maseli), oraz Wojciechem Byrskim - autorem tekstów (słowa do jednej z piosenek napisał Bogdan Olewicz). Sama wokalistka jest również autorką słów do dwóch piosenek, jak i współkompozytorką części utworów znajdujących się na płycie.

- W nagraniach wzięło udział bardzo wielu cenionych muzyków. Wykorzystujemy tutaj żywe instrumenty, nie korzystamy z brzmień komputerowych - podkreślała Dominka Zioło.

W piątek Piosenką dnia Jedynki będzie jeden z utworów pochodzących właśnie z płyty "Między nami".

Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Krajewskiego i jego gościa.

pg

Czytaj także

Debiutantka bez tremy nie może doczekać się koncertów

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 17:43
Radiową Jedynkę odwiedziła Dominika Zioło, która wydała debiutancką płytę "Między nami". Napisała na tę płytę dwa teksty i komponowała muzykę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plany Myslovitz? "Zaskoczymy was!”

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 15:48
Po odejściu z zespołu Artura Rojka przyszedł czas na pierwszą płytę z nowym wokalistą. – Część nowego materiału już gramy na koncertach, ale będzie jeszcze jeden singiel. I będzie zaskakujący – zapowiadał w "Muzycznej Jedynce" Przemysław Myszor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Mlynkowa zagra Marlenę Dietrich!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2013 14:06
- Jest we mnie bardzo dużo pokory. Słucham i patrzę na aktorów. Są dla mnie prawdziwymi guru, jeśli chodzi o pracę, bo pierwszy raz w życiu podejmuję takie wyzwanie - mówiła w Jedynce piosenkarka kilka tygodni przed premierą "Edith i Marlene".
rozwiń zwiń