Wschodząca gwiazda polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 16:58
Nie jestem nieślubnym synem Boba Dylana i Joni Mitchell. Jestem synem Haliny i Ryszarda - mówi w "Muzycznej Jedynce" Peter John Birch.
Audio
  • Peter John Birch (Piotr Jan Brzeziński) w "Muzycznej Jedynce"
Peter John Birch (Piotr Jan Brzeziński)
Peter John Birch (Piotr Jan Brzeziński)Foto: Emilia Iwanicka/PR

Naprawdę nazywa się Piotr Jan Brzeziński i pochodzi z Wołowa na Dolnym Śląsku. To młody polski muzyk z pogranicza folku i country. Pseudonim przybrał, bo śpiewa w języku angielskim i realizuje typowo amerykański projekt.

Muzyk sam sobie pisze teksty, sam komponuje do nich muzykę i sam je śpiewa. W styczniu do sklepów trafił jego debiutancki album "When The Sun’s Risin’ Over The Town". Płyta zbiera świetne recenzje. W nagraniu płyty towarzyszyli mu muzycy sesyjni i powstał pomysł, żeby stworzyć z nich zespół, dzięki któremu można by poszerzyć instrumentarium.

Muzyk zagrał w studiu radiowej Jedynki utwór "Nine horses" z jego płyty.

Peter
Peter John Birch śpiewa w studiu radiowej Jedynki

Miłość do folka wzięła się z dzieciństwa, bo takiej muzyki słuchali rodzice. Ale Piotr Brzeziński nie wyklucza, że zmien. - Nie chcę sie zamykć. Chciałbym, żeby każdy album, to było coś nowego, że cos się tam zmieniło - deklaruje gość radiowej jedynki. Wielką frajdę sprawia mu koncertowanie i kontakt z ludźmi. Pierwszy koncert dał w wieku 17 lat, a teraz ma 22 lata. Daje bardzo dużo koncertów. Nigdy nie uczył się muzyki. Jest samoukiem.

Posłuchaj całej rozmowy i piosenki "Nine horses".

Rozmowę prowadziła Maria Szabłowska.

(ag)

Czytaj także

Mika Urbaniak: Follow me

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2012 16:00
Zmieniła wszystko, by móc zmienić siebie i swoją twórczość. I udało się. Przemianę Miki widać, słychać i czuć na jej drugiej solowej płycie zatytułowanej "Follow You".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trebunie Tutki świętują niezwykły jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 17:11
7 lipca zespół wystąpi w Brodnicy na festiwalu Muzyczny Camping wraz z Twinkle Brothers, to początek świętowania 20-lecia wspólnego grania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brathanki wracają z nową płytą i kolędami

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 14:51
Wkrótce pojawi się pierwszy od wielu lat autorski krążek zespołu. Tymczasem możemy z Brathankami zaśpiewać kolędy.
rozwiń zwiń