Magdalena Berus: do filmu trafiłam przez MMS-a

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 15:45
Ten rok należy zdecydowanie do niej. Na początku stycznia do kin trafił film "Bejbi blues", a za chwilę premierę będzie miał kolejny tytuł z jej udziałem - "Nieulotne". O swoich początkach w świecie filmu mówiła w Jedynce Magdalena Berus.
Audio
Magdalena Berus, kadr z filmu Bejbi blues
Magdalena Berus, kadr z filmu "Bejbi blues"Foto: YouTube

Młoda aktorka amatorka zadebiutowała w głośnym "Bejbi blues" Katarzyny Rosłaniec. A wszystko zaczęło się od pewnego MMS-a... - Wysłałam swoje zdjęcie. Później pojawiłam się na castingu, miałam kilka scen do zagrania, no i dostałam rolę. Ja, dziewczyna z ulicy. Jestem Kaśce bardzo wdzięczna, bo to ona stworzyła mnie jako aktorkę - podkreślała.

Magdalena Berus gra w "Bejbi blues" nieletnią matkę. - Natalia to zupełnie różna ode mnie postać. Nawet nie próbowałam znajdywać analogicznych cech charakteru, bo to nie jest najważniejsze. Próbowałam utożsamić się z nią emocjonalnie, znaleźć w sobie ten ładunek emocji, które miałam przy okazji zupełnie innych sytuacji życiowych. To są wspólne rzeczy dla każdego człowieka. Na emocjach można zbudować naprawdę dużo. Czasami to jest najprostsza droga, żeby odkryć prawdę danego bohatera - dowodziła.

Na rozpoczynającym się właśnie festiwalu filmowym Berlinale "Bejbi blues" zostaje pokazany w sekcjach "Generation 14 plus " i "Panorama". A już 8 lutego do polskich kin wchodzi kolejny film z Magdaleną Berus w roli głównej. To "Nieulotne" Jacka Borcucha - jedna z rewelacji tegorocznego festiwalu kina niezależnego w amerykańskim Sundance. Młoda aktorka tym razem wciela się w postać Kariny, a na ekranie partneruje jej Jakub Gierszał.

 

- Musiałam odnaleźć w sobie subtelną twarz, bardziej kobiecą. Musiałam mówić wolniej, wydobyć z siebie tajemniczość, bo ja jestem bardzo bezpośrednia. Pod tym względem bardzo się różnimy z Kariną. Ona gromadzi wszystko w sobie. To było pochłaniające, odnaleźć w sobie pierwiastek introwertyczki, tę rezerwę - wspominała.

Już wkrótce Magdalena Berus wyjeżdza na zagraniczny kurs aktorski.

Posłuchaj całej rozmowy Joanny Sławińskiej i jej gościa.

pg


Czytaj także

"Bejbi blues” oczami krytyków: trochę przekombinowany

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 21:32
Nowy film Katarzyny Rosłaniec zdaniem Artura Cichmińskiego nie jest tak udany, jak jej poprzedni obraz "Galerianki”. – Doskwiera mi w nim brak wiarygodności – powiedział gość radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Chyra w filmie o miłości niemożliwej

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 17:12
W lutym na festiwalu Berlinale premierę będzie miał najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "W imię...".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Englert po nagrodzie w Sundance: szukaliśmy kontrastu

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 15:06
Film "Nieulotne" Jacka Borcucha był jedną z rewelacji największego festiwalu kina niezależnego na świecie, który odbywa się w amerykańskim Sundance. Uznanie zdobyły zwłaszcza zdjęcia Michała Englerta, który otrzymał nagrodę jury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość księdza do niemowy. "Ten film nie obraża"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 14:57
Obraz Małgorzaty Szumowskiej "W imię..." został zakwalifikowany do głównego konkursu festiwalu filmowego w Berlinie i powalczy o statuetkę Złotego Niedźwiedzia. Porusza trudny temat zakazanej miłości. Twórcy filmu gościli w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal filmowy w Berlinie. Polski film powalczy o Złotego Niedźwiedzia

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 11:03
W czwartek wieczorem rozpoczyna się 63. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie.
rozwiń zwiń