Tomek Szczepanik: jestem melodykiem z urodzenia

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 15:29
- Melodykiem człowiek się rodzi, nie można tej umiejętności nabyć. Staram się dzielić z publicznością moimi melodiami - powiedział w Muzycznej Jedynce Tomek Szczepanik, lider zespołu "Pectus"
Audio
Tomasz Szczepanik
Tomasz SzczepanikFoto: E.Iwanicka/PR

Grupa powstała w 2005 roku w Rzeszowie. Obecnie jej skład tworzą czterej bracia Szczapanik: Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej. Połączony więzami krwi kwartet nagrał płytę "Siła braci", która ukazała się 5 lutego.

Szczepanik mówi o swojej muzyce, że jest dla wrażliwego odbiorcy. - Każda z historii opisanych przeze mnie jest prawdziwa. Mówię o przyjaźni, którą przeżyłem. O człowieku, który był moim przyjacielem i dowiedział się, że ma raka i w ciągu trzech miesięcy odszedł. Mówię też o narodzinach mojego syna - przypomniał Szczepanik.

Właśnie piosenka "Dla Ciebie", która powstała tuż po narodzinach, jest Szczepanikowi najbardziej bliska. - Cała płyta ma związek z jego narodzinami. Zbudowałem w domu studio żeby w każdej wolnej chwili spędzać czas z synem. A kiedy przychodziła wena nagrywaliśmy materiały - powiedział Tomek Szczepanik.

Całą płytę "Siła braci" podsumował jako bardzo wyjątkową i rodziną. - To początek muzycznej podróży po naszych inspiracjach. Będziemy zapraszać fantastycznych muzyków którzy nadają kolorytu moim kompozycjom - powiedział Szczepanik.

Przed zespołem "Pectus" zimowa trasa koncertowa. Zobaczymy się we Wrocławiu, Warszawie, Zakopanem oraz na Cooltura Festival w Londynie (zespół został tam zaproszony jako reprezentant Polski). 

Rozmawiał Zbigniew Zegler

tj

Czytaj także

Pectus "Barcelona"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 15:54
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11:20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
rozwiń zwiń