Tomek Szczepanik: jestem melodykiem z urodzenia

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 15:29
- Melodykiem człowiek się rodzi, nie można tej umiejętności nabyć. Staram się dzielić z publicznością moimi melodiami - powiedział w Muzycznej Jedynce Tomek Szczepanik, lider zespołu "Pectus"
Audio
Tomasz Szczepanik
Tomasz SzczepanikFoto: E.Iwanicka/PR

Grupa powstała w 2005 roku w Rzeszowie. Obecnie jej skład tworzą czterej bracia Szczapanik: Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej. Połączony więzami krwi kwartet nagrał płytę "Siła braci", która ukazała się 5 lutego.

Szczepanik mówi o swojej muzyce, że jest dla wrażliwego odbiorcy. - Każda z historii opisanych przeze mnie jest prawdziwa. Mówię o przyjaźni, którą przeżyłem. O człowieku, który był moim przyjacielem i dowiedział się, że ma raka i w ciągu trzech miesięcy odszedł. Mówię też o narodzinach mojego syna - przypomniał Szczepanik.

Właśnie piosenka "Dla Ciebie", która powstała tuż po narodzinach, jest Szczepanikowi najbardziej bliska. - Cała płyta ma związek z jego narodzinami. Zbudowałem w domu studio żeby w każdej wolnej chwili spędzać czas z synem. A kiedy przychodziła wena nagrywaliśmy materiały - powiedział Tomek Szczepanik.

Całą płytę "Siła braci" podsumował jako bardzo wyjątkową i rodziną. - To początek muzycznej podróży po naszych inspiracjach. Będziemy zapraszać fantastycznych muzyków którzy nadają kolorytu moim kompozycjom - powiedział Szczepanik.

Przed zespołem "Pectus" zimowa trasa koncertowa. Zobaczymy się we Wrocławiu, Warszawie, Zakopanem oraz na Cooltura Festival w Londynie (zespół został tam zaproszony jako reprezentant Polski). 

Rozmawiał Zbigniew Zegler

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pectus "Barcelona"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 15:54
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11:20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
rozwiń zwiń