X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koteluk, Czesław i Baczyński. Premiera w Jedynce!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 13:23
“Baczyński - Pieśń o szczęściu” jest interpretacją fragmentu poematu "Szczęśliwe drogi” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Utwór promuje film, który trafi do kin w całej Polsce 15 marca 2013 roku.
Mela Koteluk w teledysku Baczyński - Pieśń o szczęściu
Mela Koteluk w teledysku "Baczyński - Pieśń o szczęściu” Foto: youtube.com

Wokalistom udało się zinterpretować po swojemu utwór Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, zachowując przy tym emocje i przeżycia, jakie odzwierciedlił w nim wybitny przedstawiciel pokolenia Kolumbów. "Baczyński” to film poetycko-biograficzny, zagadkowy i wieloznaczny jak poezja oraz życie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Z jednej strony to opowieść o poecie i jego postrzeganiu rzeczywistości, o potrzebie wystawiania się na śmiertelną próbę, by się spełnić i tworzyć. Z drugiej - o bezsensie wojny oraz sztuce, która jest ponadczasowa i nieśmiertelna. Podróż przez ostatnie lata życia wielkiego poety zamyka klamrą współczesne wydarzenie - slam poetycki zorganizowany w 2011 roku, w dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin Baczyńskiego.

  Narrację filmu budują wiersze poety, relacje świadków wydarzeń sprzed lat, którzy znali go osobiście, oraz wypowiedzi młodych ludzi zafascynowanych jego twórczością. "Baczyński” jest pierwszą filmową próbą odpowiedzi na pytania dotyczące Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jakim był człowiekiem? Co w jego życiu znaczyła miłość, wyobcowanie, wojna i okupacja? Co go inspirowało, pod wpływem jakich wydarzeń tworzył i dlaczego zginął tak młodo?
Reżyser filmu, Kordian Piwowarski poszukując klucza do motywacji tytułowego bohatera, znalazł człowieka nierozerwalnie związanego ze swoją twórczością. Postawa i decyzje Baczyńskiego były odzwierciedleniem tego, co pisał w wierszach, a sedno jego twórczości stanowiły lęki, pragnienia i wątpliwości, które nim targały. Poezja nadała sens jego życiu oraz śmierci, uwieczniła go jako legendę. Patronem medialnym filmu jest Pierwszy Program Polskiego Radia.
Twórcy piosenki

 • muz. Czesław Mozil
 • aranż. von Bülow, Drasbeck, Bennebo, Mřller, Guastavino, Mortensen, Mozil
 • wokal: Czesław Mozil i Mela Koteluk
 • Marie Louise von Bülow – kontrabas, flet
 • Troels Drasbeck – perkusja akustyczna i elektryczna
 • Martin Bennebo – akordeon
 • Hans Find Mřller – gitara akustyczna i elektryczna
 • Karen Duelund Guastavino – klarnet basowy
 • Jakob Munck Mortensen – tuba, puzon, trąbka, “parówka”
 • Czesław Mozil – pianino
 • nagranie i produkcja: Marie Louise Von Bülow i Troels Drasbeck
 • w Bauneholm Studio, Dania, styczeń 2013
 • mastering: Mikkel Gemzře w Studio C4, Dania
 • nagranie wokali: Marcin Gajko w Studio 7, Piaseczno, styczeń 2013

/
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłość księdza do niemowy. "Ten film nie obraża"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 14:57
Obraz Małgorzaty Szumowskiej "W imię..." został zakwalifikowany do głównego konkursu festiwalu filmowego w Berlinie i powalczy o statuetkę Złotego Niedźwiedzia. Porusza trudny temat zakazanej miłości. Twórcy filmu gościli w Jedynce.
rozwiń zwiń