Plastic: uprawiamy kulturowy recykling

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 17:47
Duet Agnieszki Burcan i Pawła Radziszewskiego obchodził będzie w tym roku 10-lecie istnienia. Wiosną ma ukazać się ich trzecia płyta. - To będzie bardzo różnorodny stylistycznie i jednocześnie spójny materiał - mówili w Jedynce muzycy.
Audio
Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski
Agnieszka Burcan i Paweł RadziszewskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Nasze poszukiwania wynikają z różnorodnych zainteresowań. Ale jest taż swego rodzaju pieczątka "Plastic" na wszystkim, co robimy. Można rozpoznać, że to my, choć tak bardzo się zmieniamy. Wiąże się to też z faktem, że bardzo interesuje nas historia muzyki. Lubimy "retro" - wyjaśniała Agnieszka Burcan.

Dobrą ilustracją do powyższej deklaracji jest, zapowiadający nową płytę, singiel "Tak Cię kocham". Do piosenki powstał również teledysk, który premierę miał 14 lutego. Został on zrealizowany w technice "found footage”, polegającej na wykorzystaniu fragmentów filmów, do których wygasły prawa autorskie. - Ta technika staje się coraz bardziej popularna, również w innych sztukach plastycznych. Przy okazji to też jakaś forma recyklingu, który nas, jako zespół Plastic, bardzo interesuje - żartowała wokalistka.

Posłuchaj całej rozmowy Izy Żukowskiej i jej gości. 

pg

Zobacz więcej na temat: płyta

Czytaj także

Marzena Brzóstowicz: starałam się uciec od smutków

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 18:07
Wokalistka opowiadała w "Muzycznej Jedynce" o swoim pierwszym od pięciu lat albumie "To co przed Nami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominika Zioło: od muzyki klasycznej do popu

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 17:44
Ta młoda wokalistka odebrała klasyczne wychowanie muzyczne, ale jej debiutancka, wydana we wrześniu ubiegłego roku, płyta jest na wskroś nowoczesna. - Rzuciłam klasykę na rzecz muzyki bliższej memu sercu - mówiła w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wschodząca gwiazda polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 16:58
Nie jestem nieślubnym synem Boba Dylana i Joni Mitchell. Jestem synem Haliny i Ryszarda - mówi w "Muzycznej Jedynce" Peter John Birch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Szarmach: nigdy nie zazdrościłam takiego losu, a teraz...

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 15:52
Zaczynała w chórkach wielu polskich artystów. - Przekonałam się wtedy, jak wielka odpowiedzialność ciąży na soliście - wspomina wokalistka, która teraz sama musi stawać na środku sceny.
rozwiń zwiń