Do jej klucza Kasia Kowalska nie pasuje

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2013 13:15
Bohaterka powieści Katarzyny Błeszyńskiej "Ciepła głód" pracuje w show biznesie. To powieść z kluczem, więc kiedy książka ukazała się na rynku plotkowano, że książkowa Alicja Maj to Kasia Kowalska.
Audio
Katarzyna Błeszyńska
Katarzyna BłeszyńskaFoto: Andrzej Gralewski/PR

- Alicja Maj to nie Kasia Kowalska, tylko osoba fikcyjna - zapewnia autorka książki. Zresztą Kasia przeczytała tę książkę i nagrała nawet piosenkę do drugiej książki napisanej przez gościa radiowej Jedynki.

Słuchając Alicji Maj myślę sobie, że może lepiej, że poszłam na prawo

"Ciepła głód" to powieść o prasie kolorowej. I przedstawia tę prasę bardzo krytycznie. Tak samo krytycznie przedstawia gwiazdy, które po to, żeby przeżyć sprzedają plotki o sobie. Powieściowa Alicja Maj dopiero kiedy wokół niej wybuchł skandal stała się sławna, a sprzedaż jej płyt wzrosła.
Katarzyna Błeszyńska zaśpiewała jako Alicja Maj piosenkę o takim samym tytule jak powieść. Kiedyś była piosenkarką i wystąpiła w Opolu. Obecnie zajmuje się czymś innym, choć ma stałe kontakty z szeroko rozumianym środowiskiem artystycznym. Jest bowiem doktorem prawa specjalizującą się w prawie autorskim, wykładowczynią tego przedmiotu w Instytucie Dziennikarstwa, autorką piosenek i autorką dwóch książek. Prowadzi też kancelarię adwokacką.
Druga książka, która ukazała się niedawno nosi tytuł "Miłosne konstelacje". - W książce jest bardzo dużo muzyki. Piosenki stają się życiową mapą bohaterów - mówi Katarzyna Błeszyńska w "Leniwej niedzieli" . Książce towarzyszy płyta, jest także audiobook. Kasia Kowalska nagrała piosenkę Ikar, która znalazła się na płycie.
Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadziła Maria Szabłowska, a w której mówiono również o prawie autorskim.
(ag)

Czytaj także

Bunt i rockowa szarpanina

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 08:13
Charakterystyczny, młody, szczery głos młodego wokalisty Damiana Ukeje, z którym o muzycznym buncie i debiutanckiej płycie będzie rozmawiał Zbigniew Zegler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grają 40 lat, ale wciąż wiele przed nimi

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 08:26
Gościem "Muzycznej Jedynki" będzie Wacław Juszczyszyn z Wolnej Grupy Bukowina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomek Szczepanik: jestem melodykiem z urodzenia

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 15:29
- Melodykiem człowiek się rodzi, nie można tej umiejętności nabyć. Staram się dzielić z publicznością moimi melodiami - powiedział w Muzycznej Jedynce Tomek Szczepanik, lider zespołu "Pectus"
rozwiń zwiń