Tomasz Korpanty "Czas nie liczy dni"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2013 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w środę w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8,05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Tomasz Korpanty
Tomasz KorpantyFoto: Youtube/ mlodziwykonawcy.pl

Środowa Piosenka dnia Jedynki zapowiada debiutancki album wokalisty zatytułowany "Taki jestem", który ukaże się 18 marca. Album pokazuje muzyczne fascynacje artysty, jego marzenia i sięga w najgłębsze zakamarki jego duszy. Znajduje się na nim 10 lirycznych utworów, które poruszą nawet najtwardsze serca.

Tomasz Korpanty jest muzykiem z zamiłowania i wykształcenia. Jest autorem muzyki i tekstów, wokalistą i gitarzystą. Po krętej drodze muzycznej i zdobyciu wielu doświadczeń uznał, że przyszła pora na karierę solową.

Tomasz Korpanty - w przeciwieństwie do wielu młodych muzyków - nie wywodzi się z "muzycznej" rodziny. Wszystko, co w życiu osiągnął wynika wyłącznie z jego pasji, zaangażowania i ciężkiej pracy. Nie można jednak odmówić zasług tacie, który zaszczepił w młodym Tomku dwie wielkie pasje - sport i muzykę. Tata w młodości grał na perkusji i grał w piłkę nożną. Tomkowi też nie obce były obydwie te dziedziny. Skończył szkołę sportową, grał w WSK PZL Mielec i długo był na życiowym rozdrożu - zostać piłkarzem czy piosenkarzem.

Wielki wpływ na decyzję, jaką drogę wybrać, miał pewien koncert w Mielcu. Był to występ zespołu Varius Manx. Sam Tomek tak wspomina to wydarzenie: stałem pod sceną i myślałem, że chciałbym też tam być, tak, jak oni. Nie wiedziałem jeszcze wtedy, że to moje marzenie w pewnym sensie będzie miało szansę się spełnić. Jakiś czas później nagrałem płytę z muzykami Varius Manx - ten projekt nazywał się Sigma.
Można powiedzieć, że od tego pamiętnego koncertu zaczęła się muzyczna droga Tomasza Kopantego. Kiedy miał 18 lat, z kolegami z podwórka założył swój pierwszy zespół Fresh. Jeździli na przeglądy, konkursy, zrozumieli, że show business to walka, ale Tomka to nie zniechęciło, postanowił walczyć.   
Spróbował swoich sił w jednym z pierwszych programów dla młodych talentów Droga Do Gwiazd. To po tym programie zadzwonił do niego basista Varius Manx i zaproponował udział w projekcie Sigma. Z tym zespołem wiązało go znacznie więcej. Przez jakiś czas grał z nimi jako gitarzysta. Wyjechał z nimi na krótką trasę koncertową po Kanadzie i po powrocie wiedział już, że muzyka to całe jego życie i nie chce robić nic innego.
Przez kilka lat Tomek brał udział w wielu projektach. Był członkiem zespołu Andrzeja Piasecznego; z zespołem Be Free nagrał swoją pierwszą płytę zatytułowaną "New Day"; z zespołem 5th Element nagrał nową wersję przeboju zespołu Toto "Hold the Line", który stał się ogromnym przebojem klubowym w Europie Zachodniej. Jego utwory wykorzystane zostały również w kinie. Utwór "Seattle" znalazł się w ścieżce dźwiękowej serialu "39 i pół", a "Cross For Love” w "Kochaj i tańcz".

Czytaj także

Tomek Szczepanik: jestem melodykiem z urodzenia

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 15:29
- Melodykiem człowiek się rodzi, nie można tej umiejętności nabyć. Staram się dzielić z publicznością moimi melodiami - powiedział w Muzycznej Jedynce Tomek Szczepanik, lider zespołu "Pectus"
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Syberiada" Krzesimira Dębskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 08:27
Znany kompozytor będzie gościem "Muzycznej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do jej klucza Kasia Kowalska nie pasuje

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2013 13:15
Bohaterka powieści Katarzyny Błeszyńskiej "Ciepła głód" pracuje w show biznesie. To powieść z kluczem, więc kiedy książka ukazała się na rynku plotkowano, że książkowa Alicja Maj to Kasia Kowalska.
rozwiń zwiń