Niewielkie przeboje Tomka Wachnowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 15:42
- Te piosenki pozwalają zastanowić się nad coraz bardziej pędzącą codziennością - tak w "Muzycznej Jedynce" charakteryzował swoją najnowszą płytę Tomek Wachnowski.
Audio
Tomasz Wachnowski
Tomasz WachnowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Na swoich wcześniejszych płytach gość Jedynki śpiewał przede wszystkim piosenki innych wykonawców, m.in. przeboje Grupy Wolna Bukowina. "Ludzie lubią mieć” to z kolei album z własnymi kompozycjami artysty. - Niewielkie przeboje Tomka Wachnowskiego - śmieje się sam autor.

Tomek Wachnowski dużo koncertuje. Z jego obserwacji wynika, że poezja śpiewana wciąż cieszy się w Polsce dużym powodzeniem, i to wśród osób w różnym wieku. - Zdarza mi się spotykać rówieśników, którzy pamiętają mnie z czasów studenckich. Ale na ostatnim koncercie w warszawskim Składzie Butelek był też na przykład mój syn ze swoją dziewczyną i bardzo im się podobało - opowiada.

Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Krajewskiego z Tomkiem Wachnowskim.

pg

Zobacz więcej na temat: Muzyczna Jedynka MUZYKA płyta

Czytaj także

Wschodząca gwiazda polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 16:58
Nie jestem nieślubnym synem Boba Dylana i Joni Mitchell. Jestem synem Haliny i Ryszarda - mówi w "Muzycznej Jedynce" Peter John Birch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomek Szczepanik: jestem melodykiem z urodzenia

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 15:29
- Melodykiem człowiek się rodzi, nie można tej umiejętności nabyć. Staram się dzielić z publicznością moimi melodiami - powiedział w Muzycznej Jedynce Tomek Szczepanik, lider zespołu "Pectus"
rozwiń zwiń

Czytaj także

On chce otworzyć Oddział Zamknięty

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 16:33
Założyciel słynnego zespołu uważa, że w grupie źle się dzieje i zamierza interweniować.
rozwiń zwiń