Czesław śpiewa… Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 17:00
Radiowa Jedynka objęła patronatem film "Baczyński", który trafi do polskich kin w połowie marca. Płytę z muzyką do tego poetycko-biograficznego filmu nagrali Czesław Mozil i Mela Koteluk.
Audio
Czesław Mozil
Czesław MozilFoto: Wojciech Kusiński/PR

W filmie ukazana jest historia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego od narodzin do śmierci, a także wspomnienia ludzi, którzy razem z nim walczyli w Powstaniu Warszawskim.

Czesław Mozil przyznaje, że nie boi się zaszufladkowania jako takiego,że śpiewa tylko poetów, bo nie przejmuje się opiniami innych. - Ludzie odradzali mi już między innymi nazwanie się Czesław Śpiewa, czy "Debiut" jako nazwę pierwszej płyty - mówił w "Muzycznej Jedynce".

Nazwę zespołu Czesław Śpiewa słuchacze często utożsamiają z Czesławem Mozilem. Może to się wiązać z tym, że zespół występuje w różnych konfiguracjach. Artysta jednak nie obawia się, by ludzie, którzy z nim współpracują, pozazdrościli mu sławy. Niedługo wydana zostanie płyta audio będąca kompilacją koncertów w różnych klubach w kraju.

Czesław był pytany również o swoje nawyki żywieniowe. - Mimo tego, że na pierwszy rzut oka wygląda to inaczej, bo zdarza mi się jadać w różnych fast foodach, to moje życie jest ostatnio o wiele zdrowsze – przyznał artysta.

Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Zeglera z Czesławem Mozilem.

et

Czytaj także

Koteluk, Czesław i Baczyński. Premiera w Jedynce!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 13:23
“Baczyński - Pieśń o szczęściu” jest interpretacją fragmentu poematu "Szczęśliwe drogi” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Utwór promuje film, który trafi do kin w całej Polsce 15 marca 2013 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mela Koteluk: po tym filmie Baczyński wchodzi w krwiobieg

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 11:37
Młoda wokalistka nagrała wspólnie z Czesławem Mozilem piosenkę do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ma to związek z zaplanowaną na 15 marca premierą filmu o słynnym przedstawicielu pokolenia Kolumbów.
rozwiń zwiń