Piotr Rubik nie potrafi mówić o muzyce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2013 21:52
Słynny kompozytor wyznał, że nie lubi mówić o muzyce. I nawet nie potrafi. - Jako kompozytor mam tę przewagę, że mogę powiedzieć o wiele więcej nutami, tworząc niż wypowiadając słowa - mówi w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki".
Audio
Piotr Rubik w studiu Jedynki
Piotr Rubik w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Piotr Rubik przyznaje, że bardzo lubi bawić się muzyką. Bardzo jej lubi słuchać, choć ma pewne skrzywienie zawodowe. Kompozytor zdradza, że nie potrafi muzyki tak do końca słuchać dla przyjemności.

- Automatycznie widzę wszystkie nuty, widzę brzmienia, widzę jak to zostało zrobione, na jakim sprzęcie, patrzę na to, jak lekarz patrzy na zdjęcie rentgenowskie - wyjawia Piotr Rubik.
Kompozytor zaproponował do audycji cztery utwory. The Baseballs - "Umbrella" (cover Rihanny), Ilene Woods - "A  Dream Is A Wish" - piosenkę z filmu Kopciuszek Disneya i to tę starą wersję, którą śpiewa Ilene Woods, Fun - "Some Nights" i Regina Spektor - "Don’t Leave Me" (Ne Me Quitte Pas). Przy ich wyborze nie kierował się żadnym kluczem.

Zaproponowane przez niego utwory do "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" to były raczej skojarzenia - dobra energia lub ładna melodia
Propozycja Disneya to ze względu na córkę, która lubi słuchać tej melodii i zna jej angielskie słowa na pamięć.
Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadził Zbigniew Krajewski.
(ag)

Czytaj także

Nigel Kennedy tęskni za pospolitym życiem

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 22:00
Zmiana w najnowszym notowaniu listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki": Anna Maria Jopek spadła aż o sześć pozycji. Na szczycie po raz pierwszy The Kroke Band & Nigel Kennedy z utworem "Ajde Jano".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Bem bardzo skutecznie wyszła za mąż

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 22:00
Tak skutecznie, że z jednym ze swoich największych przebojów wskoczyła na szczyt zestawienia "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
rozwiń zwiń