Piotr Rubik nie potrafi mówić o muzyce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2013 21:52
Słynny kompozytor wyznał, że nie lubi mówić o muzyce. I nawet nie potrafi. - Jako kompozytor mam tę przewagę, że mogę powiedzieć o wiele więcej nutami, tworząc niż wypowiadając słowa - mówi w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki".
Audio
Piotr Rubik w studiu Jedynki
Piotr Rubik w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Piotr Rubik przyznaje, że bardzo lubi bawić się muzyką. Bardzo jej lubi słuchać, choć ma pewne skrzywienie zawodowe. Kompozytor zdradza, że nie potrafi muzyki tak do końca słuchać dla przyjemności.

- Automatycznie widzę wszystkie nuty, widzę brzmienia, widzę jak to zostało zrobione, na jakim sprzęcie, patrzę na to, jak lekarz patrzy na zdjęcie rentgenowskie - wyjawia Piotr Rubik.
Kompozytor zaproponował do audycji cztery utwory. The Baseballs - "Umbrella" (cover Rihanny), Ilene Woods - "A  Dream Is A Wish" - piosenkę z filmu Kopciuszek Disneya i to tę starą wersję, którą śpiewa Ilene Woods, Fun - "Some Nights" i Regina Spektor - "Don’t Leave Me" (Ne Me Quitte Pas). Przy ich wyborze nie kierował się żadnym kluczem.

Zaproponowane przez niego utwory do "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" to były raczej skojarzenia - dobra energia lub ładna melodia
Propozycja Disneya to ze względu na córkę, która lubi słuchać tej melodii i zna jej angielskie słowa na pamięć.
Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadził Zbigniew Krajewski.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nigel Kennedy tęskni za pospolitym życiem

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 22:00
Zmiana w najnowszym notowaniu listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki": Anna Maria Jopek spadła aż o sześć pozycji. Na szczycie po raz pierwszy The Kroke Band & Nigel Kennedy z utworem "Ajde Jano".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Bem bardzo skutecznie wyszła za mąż

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 22:00
Tak skutecznie, że z jednym ze swoich największych przebojów wskoczyła na szczyt zestawienia "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
rozwiń zwiń