To o niej mówią "kolorowy ptak"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2013 13:53
Utarło się, że o wieku kobiet się nie mówi. Krystyna Mazurówna zaprzecza w radiowej Jedynce tym i innym stereotypom i o swoim wieku mówi otwarcie.
Audio
Krystyna Mazurówna
Krystyna MazurównaFoto: Andrzej Gralewski/PR

Mówią na nią kolorowy ptak, bo ubiera się kolorowo i zwraca uwagę swym niekonwencjonalnym ubiorem. - Ludzie zwracają uwagę na mnie w Polsce i może krajach ościennych - mówi Krystyna Mazurówna. Bo w Nowym Jorku przechodzi zupełnie niezauważona, gdyż tam każdy jest "jakiś" i każdy podkreśla swoją osobowość. - W Paryżu jest wiele kolorowych ptaków, bo tak o mnie mówią, ale są i wróble, i papugi, i wszyscy mają prawo do życia - podkreśla.
A co do wieku to ma na ten temat powiedzenie: 70 lat, cóż to jest za wiek dla młodej kobiety. Sama ma więcej lat i obiecuje, że na tym nie zamierza skończyć. Jest właśnie po liftingu, a następny będzie za 20 lat, bo wygładza się raz na taki czas. Krystyna Mazurówna zauważa też, że wiek to taka cecha ludzka, jak wiele innych cech, ale nie wiadomo dlaczego do niej właśnie przywiązuje się największą wagę.
Niedawno ukazała się jej książka "Moje noce z mężczyznami". Przyznaje, że to prowokacyjny tytuł. Ale zamierzony, bo Krystyna Mazurówna walczy ze schematami, a schemat jest taki, że noc z mężczyzną musi być erotyczna. A można spędzić noc, a nawet kilka nocy z mężczyznami i wcale nie muszą to być partnerzy seksualni. - To też mi się zdarzało - na szczęście - ale o tym nigdy jeszcze nie napisałam w żadnej książce - podkreśla. Więc zapewnia, że w książce nie ma cienia erotyzmu, są za to opisy spotkań z ciekawymi facetami. Wszystkie są prawdziwe, nawet to z sułtanem w Omanie. Ironizuje również, że dziennikarze rzucili się na tytuł nie czytając książki i wypisywali o niej potem brednie.
Krystyna Mazurówna jest nominowana do nagród Telekamery i Wiktora w kategorii Juror. Co o tyle ją zadziwia, że niedawno przestała być jurorką w jednym z programów telewizyjnych. - Skoro dostałam nominacje, to powinnam być jedną z najlepszych jurorek. Ale ponieważ zostałam wyrzucona, to niby jestem jedną z najgorszych jurorek. Więc w sumie nie wiem, czy jestem dobrą jurorką czy złą - zastanawia się gość "Leniwej niedzieli".
Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadziła Maria Szabłowska.
(ag)

Czytaj także

Muzyka jest kobietą

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 16:42
- Lubię się bawić muzyką. Zawsze pociągała mnie improwizacja. Kiedy nie ma zaplanowanego końca, to lubię się wraz z muzykami pobawić dźwiękiem - mówi w "Muzycznej Jedynce" Marcelina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Rozynek: to płyta dla tych, którzy mnie nie lubią

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 21:00
Powodem spotkania z artystą w Muzycznej Jedynce była płyta "Second Hand", która swoją premierę miała 25 września. To piąty, solowy krążek w karierze Marcina Rozynka. Są na nim covery utworów polskich artystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Urbaniak popularyzatorem. Niemen po angielsku

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 15:42
Znany jazzman postanowił rozsławić w świecie polskie piosenki i przygotowuje płytę z nowymi aranżacjami takich hitów jak "Pod papugami" czy "Papaya". O szczegółach tego projektu artysta mówił w Jedynce.
rozwiń zwiń