Łukasz Zagrobelny: jestem dumny z tej płyty

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 16:56
Już 18 marca do sklepów trafi płyta "Symfonicznie", będąca zapisem koncertu Łukasza Zagrobelnego z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej. Artysta opowiadał o niej w radiowej Jedynce, która jest patronem wydawnictwa.
Audio
Łukasz Zagrobelny
Łukasz ZagrobelnyFoto: Andrzej Szozda/PR

- To jest koncert live, ze wszystkim plusami i minusami. Nie było żadnych poprawek. Tak jak to zostało nagrane we wrześniu 2012 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego, tak jest na tej płycie. Są również wspaniali goście: Natalia Kukulska, Karolina Kozak i Grażyna Łobaszewska. Jestem z tego wydawnictwa wyjątkowo dumny - mówił w "Muzycznej Jedynce" Łukasz Zagrobelny.

Wszystko wskazuje na to, że materiał z płyty "Symfonicznie" będzie można usłyszeć jeszcze na żywo. - Mam nadzieję, że uda się ten koncert powtórzyć w paru polskich miastach z orkiestrami symfonicznymi. Jest to naprawdę trudne przedsięwzięcie, szczególnie od strony finansowej. Liczę na współpracę z filharmoniami, bo to chyba jest najbardziej prawdopodobne w skutkach - zapowiedział gość Jedynki.

Łukasz Zagrobelny szykuje również na wiosnę premierę nowej piosenki. - Na pewno producent będzie ten sam, co na płycie "Ja tu zostaję". Sam utwór będzie nawiązaniem do tego, co nagrałem rok temu, ale z pewną nutką świeżości i nowoczesności, żeby zabrzmiało to świeżo i letnio - tłumaczył.

Z nowej płyty Łukasza Zagrobelnego pochodzi poniedziałkowa Piosenka dnia Jedynki - "Może za jakiś czas", wykonywana wspólnie z Grażyną Łobaszewską.

Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Zeglera i jego gościa.

pg

Zobacz więcej na temat: Łukasz Zagrobelny MUZYKA

Czytaj także

Piotr Rubik nie potrafi mówić o muzyce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2013 21:52
Słynny kompozytor wyznał, że nie lubi mówić o muzyce. I nawet nie potrafi. - Jako kompozytor mam tę przewagę, że mogę powiedzieć o wiele więcej nutami, tworząc niż wypowiadając słowa - mówi w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Fonovel nagrał "Różowy album"?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 16:19
Członkowie łódzkiego zespołu mówili w "Muzycznej Jedynce", że nie chodziło im wcale o wywołanie artystycznego skandalu.
rozwiń zwiń