X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Kaczkowski i jego 18 lat w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 15:30
- Cieszę się, że mogę tu być. Pierwszy raz przyjechałem do radia, mając lat 7. A w tym budynku spędziłem chyba najwięcej czasu, od 1965 do 1982 roku, od rana do nocy, a czasem i w nocy - mówił dziennikarz w "Muzycznej Jedynce".
Audio
Reżyserka Sygnałów dnia
Reżyserka "Sygnałów dnia"Foto: Zdjęcia z Archiwum PR/fot. Mirosław Stankiewicz

W rozmowie z Pawłem Sztompke znany i lubiany dziennikarz radiowy wspominał, jak w latach 90. w trakcie "Sygnałów dnia" zaczęto umieszczać w programie piosenkę z towarzyszącą jej opowieścią. - Zwrócono się do mnie, a ja odpowiedziałem, że bardzo chętnie. Czasami to była historia dotycząca najnowszej płyty, często w związku z rocznicą, koncertem, czy datą urodzin artysty. Trwało to ponad 5 lat, czyli przedstawiłem ponad 1000 takich opowieści - wspominał Piotr Kaczkowski w "Muzycznej Jedynce". - To były cudowne czasy, wtedy Studio "Rytm" nagrywało polskich i zagranicznych artystów, a ja mogłem przy tym być - podkreślił.

>>> 40 lat minęło - zobacz serwis specjalny o jubileuszu "Sygnałów dnia"

Piotr Kaczkowski w marcu obchodzi jubileusz 50-lecia pracy radiowej. 30 września 1965 otworzył w Jedynce pierwszą audycję Młodzieżowego Studia "Rytm", które 1 lutego 1966 weszło w skład bloku "Popołudnie z młodością". W latach 70. w Jedynce współpracował z audycjami "Radiokurier" i "Tylko w niedzielę".

W jakich okolicznościach zapowiedział pierwszą piosenkę? Dlaczego unika bycia filmowanym i fotografowanym? Dowiesz się, słuchając całej rozmowy w "Muzycznej Jedynce".

Zobacz więcej na temat: radio
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak