Eleni: tęsknię za Grecją, cały czas mi towarzyszy

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 16:39
- Grecja jest blisko mnie. Nawet w tak śnieżny dzień – powiedziała w radiowej Jedynce piosenkarka Eleni.
Audio
Eleni podpisuje swoją nową płytę Miłości ślad
Eleni podpisuje swoją nową płytę "Miłości ślad”Foto: W.Kusiński/PR

We wtorek miał premierę podwójny album Eleni pt. "Miłości ślad”. Radiowa Jedynka jest jego medialnym patronem. Piosenką, która go otwiera jest "Aleksandria”.

- To wspomnienia. Tam żyli i mieszkali Grecy. Dotknęliśmy miejsca, gdzie są Grecy. Nie tylko w Aleksandrii, ale rozrzuceni po całym świecie. Tak jak Polaków jest bardzo dużo wszędzie, tak i Greków - powiedziała Eleni.

Piosenkarka przyznaje, że długo kazała czekać fanom na nową płytę, ale ma dla nich niespodziankę. – Na płycie jest 17 nowych utworów. To jakby na rok przypadała jedna piosenka. Po prostu bardzo szybko czas biegnie. Naprawdę nie zauważyliśmy, że tak wiele lat minęło – powiedziała Eleni.

Nowa płyta "Miłości ślad” ma greckie i orientalne klimaty, ale są też piosenki w nastroju sentymentalnym, muzyka pop. Piosenkarka po świętach Wielkanocnych rusza w trasę koncertową. – Koncerty są bardzo żywe. Jest kontakt z publicznością, która reaguje na wszystkie piosenki i nastawiona jest na to, że będzie ze mną śpiewać. Bardzo lubię, kiedy ludzie ze mną śpiewają – powiedziała artystka.

Eleni marzy już jednak o nowej płycie na której znajdą się greckie utwory, które pokochała jako młoda dziewczyna. – Już o tym myślimy. Niech fani będą przygotowani. Jest ich dużo i pewnie na jednej płycie się nie zmieszczą. Wybiorę najlepsze – zapewniła Eleni.

Posłuchaj rozmowy Izabeli Żukowskiej z Eleni

tj

Zobacz więcej na temat: Eleni Grecja