Karo Glazer dowodzi, że wokalista to ktoś więcej

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 15:48
Chociaż ma za sobą dobrze przyjętą płytę i koncerty na największych, europejskich scenach jazzowych cały czas powtarza, że szkoła, to podstawa. – Bo wokalista, to też muzyk, ale jego instrumentem jest głos – mówiła Karo Glazer w „Muzycznej Jedynce”.
Audio
  • Karo Glazer o swojej nowej płycie "Crossing Project” (Muzyczna Jedynka/ Jedynka)
Karo Glazer w studiu Jedynki
Karo Glazer w studiu Jedynki Foto: PR/Wojciech Kusiński

Karo Glazer pochodzi z Gliwic. Po premierze debiutanckiej płyty "Normal” w 2009 roku zaistniała na największych scenach jazzowych Europy. Wystąpiła na takich festiwalach jak: Shleswig Holstein Musik Festival, Women In Jazz, Haarlem Jazzstadt, francuski Festival du Bout du Monde, Heineken Open’er Festival, Hofer Jazztage, Ingolstadtar Jazztage, Jazz Goes to Town czy Dresden Jazztage. Do jej sukcesów należy również seria koncertów w legendarnym, berlińskim klubie "Quasimodo”. Grała supporty m.in. przed Gotan Project czy James Carter.

Mimo dużego doświadczenia i sukcesów, wokalistka dala powtarza, że w muzyce ważna jest edukacja. - Szkoła to podstawa. Uczę przyszłych wokalistów i powtarzam moim uczniom, że muzyka to nie tylko pasja. Wokalista to przecież także muzyk, który nie może nie mieć świadomości rytmu, harmonii, kompozycji. To nie jest tylko wykonawca – przekonywała w "Muzycznej Jedynce”.

Na co dzień współpracuje zarówno z polskimi jak i europejskimi czy amerykańskimi muzykami. Współpracowała m.in. z Johnem Taylorem, Larsem Danielssonem, Mikiem Sternem, Joo Krausem, Nilsem Wulkerem, Klusem Doldingerem, Krzysztofem Ścierańskim, Andrzejem Olejniczakiem, Bernardem Maseli, Markiem Raduli, Markiem Napiórkowskim czy Tomasem Sanchezem.

Najnowsza propozycja Karo Glazer to płyta "Crossing Project”. - Mottem tej płyty było przekraczanie granic. Nagrywaliśmy ją w czterech państwach, zagrała ze mną cała plejada fantastycznych muzyków. Dla mnie jednak najważniejsze było to, żeby nie była ona przekombinowana, ale żeby było czuć od niej energię – dodaj wokalistka.

Karo Glazer była gościem Zbigniewa Krajewskiego. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

ei

Zobacz więcej na temat: Jazz MUZYKA

Czytaj także

Lora Szafran: nie wykonuję Cohena na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 07:00
Jej ostatni album "Sekrety życia według Leonarda Cohena" zyskał już status złotej płyty. Z nowym materiałem wystąpi w lipcu na IV Festiwalu Piosenki Inteligentnej "Bez Lipy" w Olsztynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tuńczyka" dedykuję kobietom, które lubią jeść

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 12:37
- Singiel "Tuńczyk" z mojej najnowszej płyty, to piosenka dość żartobliwa, z przymrużeniem oka. Mówi o pasji życia i jego smakowaniu - opowiada Dorota Miśkiewicz, wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak powstał niezapomniany przebój "Jej portret"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 16:00
"Jej portret" choć powstał 41 lat temu cały czas cieszy się popularnością u słuchaczy. O kulisach powstania piosenki mówił w "Muzycznej Jedynce" Włodzimierz Nahorny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cassandra Wilson gwiazdą festiwalu Jazz nad Odrą

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 13:37
Już 9 kwietnia rozpocznie się 49. Jazz nad Odrą. Na fanów jazzu czekają koncerty gwiazd polskich i zagranicznych, występy debiutantów i imprezy towarzyszące. Wszystkie koncerty tradycyjnie odbędą w Imparcie przy ulicy Mazowieckiej we Wrocławiu.
rozwiń zwiń