Andrzej Bachleda w Paryżu słynie z… balangi

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 16:04
Były olimpijczyk i mistrz Polski w narciarstwie Andrzej Bachleda, po zakończeniu kariery na stokach postanowił podbić sceny muzyczne. O swojej płycie "Balanga” opowiadał w "Muzycznej Jedynce”.
Audio
  • Andrzej Bachleda o płycie "Balanga" (Muzyczna Jedynka/ Jedynka)
Andrzej Bachleda w studiu Jedynki
Andrzej Bachleda w studiu Jedynki Foto: PR/Wojciech Kusiński

Na płycie znalazło się kilkanaście kompozycji. Słowa do piosenek napisali Andrzej Sikorowski, Jacek Cygan i Joanna Włodarska. Na krążku Bachleda nie rozstaje się z banjo, a towarzyszy mu skrzypek Karol Dobrowolski.

- Długo pracowaliśmy nad materiałem. Gramy z Karolem już od półtora roku. Mieszkam we Francji, ale jestem Polakiem, dlatego płyta będzie dostępna na rynku polskim i francuskim. W wersji francuskiej będą moje teksty – mówił Andrzej Bachleda w Jedynce.

Płyta to efekt wielokulturowej mieszanki inspiracji muzycznych. - Tak naprawdę jest tam jazz, folk, ale i pukamy do Afryki, jest też tradycja bluesa. Andrzej kocha Toma Waitsa i pewnie też to słychać na płycie – mówił Karol Dobrowolski.

A skąd tytuł płyty? Czyżby Andrzej Bachleda był największym balangowiczem w Paryżu? – Największym to chyba nie, ale mam nadzieje, że łapię się na podium – śmiał się Bachleda.

Andrzej
Andrzej Bachleda i Karol Dobrowolski w studiu Jedynki

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Rozmowę prowadziła Maria Szabłowska.

(ei)

Zobacz więcej na temat: Muzyczna Jedynka MUZYKA

Czytaj także

Frywolne Strachy na Lachy? Grabaż się przełamał

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 16:21
Szósta płyta Strachów na Lachy pod wieloma względami jest inna. O szczegółach w "Muzycznej Jedynce" opowiadał Krzysztof Grabowski, czyli Grabaż - wokalista i lider grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kanadyjczycy chcą promować polski jazz za oceanem

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 15:50
Do Polski przylecieli Kanadyjczycy. Chcą się przekonać, czy muzycy jazzowi w naszym kraju są prześladowani, czy wręcz przeciwnie. Okazało się, że ta muzyka kwitnie i ma się dobrze, ludzie chodzą na koncerty, kupują bilety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

New New i ich płyta... bardzo, bardzo new

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 15:34
Dobra wiadomość dla wielbicieli nowoczesnych brzmień, ale w stylu retro. Debiutancką płytę wydał zespół New New.
rozwiń zwiń