X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie kino dla rosyjskich widzów. Rusza "Wisła"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 16:00
- Polskie filmy w Rosji cieszą się dużym zainteresowaniem, bo nie są tam znane. Nikt nie postarał się o dystrybucję naszych filmów na tamtejszym rynku - mówi w radiowej Jedynce Małgorzata Szlagowska-Skulska, dyrektorka Festiwalu Filmów Polskich w Rosji "Wisła".
Audio
  • Festiwal polskiego kina "Wisła" w Rosji (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Chyra w roli księdza Adama. Kadr z filmu W imię... w reż. Małgośki Szumowskiej
Andrzej Chyra w roli księdza Adama. Kadr z filmu "W imię..." w reż. Małgośki SzumowskiejFoto: mat. promocyjne

Kiedyś polskie kino było w Rosji przedmurzem Europy, a polscy aktorzy - tacy jak Barbara Brylska, Stanisław Mikulski czy Daniel Olbrychski - cieszyli się wielkim powodzeniem i byli gwiazdami. - Teraz jest beznadziejnie - przyznaje szczerze Małgorzata Szlagowska-Skulska, szefowa festiwalu "Wisła".
W ostatnich latach na terenie Rosji były dystrybuowane aż… dwa filmy - "Młyn i krzyż", który zarobił cztery tysiące dolarów oraz "Sponsoring", który lepiej sobie poradził, bo zarobił 100 tysięcy dolarów.
- Kilka filmów było pokazanych na festiwalu w Moskwie, ale tak naprawdę nikt nie dba o dystrybucję i jedynym miejscem do obejrzenia polskiego kina jest festiwal "Wisła" - zauważa gość radiowej Jedynki. A warto zadbać o to, bo to jest duży rynek. Na największą gwiazdę wyrasta Paweł Deląg, który zagrał już w kilkunastu filmach rosyjskich i przez tamtejszych widzów jest uważany za Rosjanina, bo świetnie mówi po rosyjsku.

Małgorzata Szlagowska-Skulska podkreśla, że Rosjanie są do nas pozytywnie nastawieni i bardzo chętnie chcieliby z nami współpracować. Przykładem jest choćby serial o Annie German.
W tym roku rosyjscy widzowie zobaczą wiele ciekawych filmów, wśród nich "W Imię..." Małgorzaty Szumowskiej, który będzie w Rosji miał premierę wcześniej niż w Polsce. Festiwal rozpoczyna się 18 kwietnia i odbędzie się w różnych miejscach w Rosji. Zawita do kilkunastu miast, poza Moskwą m.in. na daleką Syberię do Irkucka, do Rostowa nad Donem, Kaliningradu czy Niżnego Nowogrodu.
Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadziła Joanna Sławińska.

Małgorzata
Małgorzata Szlagowska-Skulska fot. PR/A.Gralewski

(ag)

Zobacz więcej na temat: FILM Rosja Wisła
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Jakimowski i jego "Imagine"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 21:00
Najnowszy film Andrzeja Jakimowskiego opowiada o charyzmatycznym niewidomym instruktorze, który szkoli innych niewidomych. O filmie reżyser opowiada w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gajos: zło musi przypominać człowieka

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 07:00
W "Układzie zamkniętym” Ryszarda Bugajskiego Janusz Gajos zagrał skorumpowanego prokuratora, który niszczy firmę trójki biznesmenów. Aktor przyznał w Jedynce, że to "skoncentrowane zło”. Zdradził też, jak wiarygodnie zagrać takiego człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W "Imagine" nie ma muzyki portugalskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 15:35
Tomasz Gąssowski autor muzyki do filmu "Imagine" wyjaśnia w Muzycznej Jedynce, że swą muzyką chciał oddać charakter osób niewidomych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Kijowska z "Miłością" rusza w Polskę

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 11:35
W ramach projektu "Polska Światłoczuła" między 12 a 15 kwietnia w miejscach, gdzie nie ma kin, będzie można zobaczyć film "Miłość" w reżyserii Sławomira Fabickiego.
rozwiń zwiń