Krzysztof Kiljański: "Powrót" miał wyglądać inaczej

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 21:00
- Jako artysta nie chciałbym pozostać z dyskografią liczącą tylko 1 czy 2 płyty. "Powrót" już jest dla mnie sukcesem, bo po prostu jest - mówi wokalista w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • - Jako pierwsze na stereo usłyszałem "Money" i "Time" Pink Floyd - o swojej muzycznej drodze Krzysztof Kiljański opowiadał w "Muzycznej Jedynce"
Krzysztof Kiljański
Krzysztof Kiljański Foto: Emilia Iwanicka/Polskie Radio

- Tytuł tej płyty można pojmować wprost, po prostu wracam z płytą, jestem współkompozytorem części materiału. Ale "Powrót" miał wyglądać inaczej, w 2007 czy 2008 roku widziałem inaczej tę płytę - mówi wokalista w Jedynce. Od debiutanckiego albumu "In the room" mija 8 lat, w tym czasie wokalista pracował nad nowymi piosenkami, ale wszystkie lądowały w szufladzie. Dopiero w 2012 roku gitarzysta Artur Lesicki zmotywował go do rzeczywistej pracy.

Krzysztof Kiljański podkreśla, że najlepszą płytę ma jeszcze przed sobą. - Najprawdziwszy będę za jakiś czas. "Powrót" to nie jest jeszcze spełnienie moich marzeń choć odzwierciedla pewien etap moich poszukiwań - dodał w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem.

Patronem wydawnictwa jest radiowa Jedynka!

Gdzie Krzysztof Kiljański spotkał swojego sobowtóra? Dlaczego planuje przejście na dietę? O tym, a także współpracy z innymi muzykami i swoich muzycznych planach opowiedział w "Muzycznej Jedynce". Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Kiljański płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Kiljański & Halina Młynkova – Podejrzani Zakochani

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 17:15
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.12, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kiljański: trochę się zaktywizowałem

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 10:51
Po kilku latach przerwy wokalista nagrał nową płytę. Zaśpiewał też piosenkę do filmu. - W jakimś sensie mogę powiedzieć, że powracam - przyznał w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kiljański "Nie mów mi"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 21:15
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń