Barbara Krafftówna na manewrach. Bo starość też radość

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 19:00
Znana i ceniona, polska aktorka pojawi się wkrótce w nowej sztuce teatralnej "Jesienne manewry”. To historia o tym, jak szybko zdobyć dużo gotówki. – Najważniejsza jest inwencja twórcza – śmieje się Barbara Krafftówna.
Audio
  • Barbara Krafftówna i Krzysztof Szuster o "Jesiennych manewrach" (Aktualności kulturalne/ Jedynka)
Barbara Krafftówna w studiu Jedynki
Barbara Krafftówna w studiu Jedynki Foto: PR/Wojciech Kusiński

Przedstawienie w reżyserii Krzysztofa Szustera opowiada o grupie seniorów, którzy postanawiają pomóc swoim przyjaciołom, kupując im mieszkanie. Wszystko po to, żeby – jak oni sami – nie musieli mieszkać w domu starców.

Jak zaznaczyła Barbara Krafftówna, nie ma tu mowy o nieuczciwych metodach. – Postanawiają zdobyć pieniądze za wszelka cenę, ale to raczej inwencja twórcza – mówiła aktorka w Jedynce.

Bohaterowie przedstawienia uważają, że jeżeli oni o siebie nie zadbają, to nikt o nich nie zadba. Czy tak wygląda w Polsce prawda o codzienności osób starszych? – Powolutku zaczyna się u nas dobrze dziać. Powolutku dochodzimy do czasu, w którym starsze osoby też skracają spódnice – śmiała się Krafftówna.

Na scenie pojawią się także Irena Kownas, Krystyna Tkacz, Marek Barbasiewicz (aktor Teatru Narodowego), Ewa Szykulska, Zofia Czerwińska, Aleksandra Górska, Teresa Lipowska, Dariusz Kordek, Marcin Piętowski i Marta Walesiak. Reżyser przedstawienia Krzysztof Szuster cieszy się, że obsada połączyła starsze i młodsze pokolenie aktorów. - Chodziło o to, żeby w jubileuszowym roku Teatru Syrena na scenę wyszli ludzie, którzy na tej scenie przedeptali już wiele, wiele wieczorów – powiedział Krzysztof Szuster. Premiera "Jesiennych manewrów” 23 kwietnia.

Barbara Krafftówna przygotowuje się też do benefisu, który 20 maja odbędzie się w warszawskim Teatrze Polskim. – Ale to nie będzie typowy benefis. Tytuł spektaklu to "Casting na Krafftównę – benefis Basi”. I mogą zgłaszać się do nas wszystkie koleżanki, które chciałyby kiedykolwiek zagrać Barbarę Krafftównę. Więcej nie zdradzę – powiedział Krzysztof Szuster.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Rozmowę w "Aktualnościach kulturalnych” prowadziła Joanna Sławińska.  

(ei)

Zobacz więcej na temat: Barbara Krafftówna TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bronisław Pawlik: niezapomiany Rzecki i wierny partner Misia z okienka

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 16:00
W 10. rocznicę śmierci wybitnego aktora wspominają Henryk Rozen, Maciej Englert, Marta Lipińska, Krzysztof Kowalewski i Barbara Krafftówna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najsłynniejsze Barbary kina – poznaj kulisy ich karier

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 14:50
Kwiatkowska, Brylska, Krafftówna to ikony polskiego, a nawet europejskiego kina. O fenomenie ich popularności, a także o innych Barbarach znanych z kina i telewizji, opowiadała w Jedynce Bożena Janicka z miesięcznika "Kino".
rozwiń zwiń