X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hanna Banaszak w hołdzie "Dudusiowi" Matuszkiewiczowi

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 18:00
Najnowsza płyta znanej i cenionej wokalistki w całości poświęcona jest twórczości kompozytora Jerzego "Dudusia” Matuszkiewicza. – Bo do dziś jestem zachwycona niezwykłym urokiem jego kompozycji, nawet sprzed wielu lat - mówiła w Jedynce Hanna Banaszak.
Audio
  • Hanna Banaszak o płycie poświęconej Jerzemu Matuszkiewiczowi (Muzyczna Jedynka/ Jedynka)
Hanna Banaszak w studiu Jedynki
Hanna Banaszak w studiu Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

Album "Piosenki Jerzego "DUDUSIA” Matuszkiewicza” zawiera 11 utworów z olbrzymiego dorobku muzycznego mistrza kompozycji, który stworzył niemal połowę muzyki filmowej lat 60., 70. i 80. Interpretacją i aranżacją utworów zajęła się osobiście Hanna Banaszak i pianista Piotr Kałużny.

- To bardzo szczególna płyta, bo poświęcona twórczości jednego z najwybitniejszych, polskich kompozytorów. Ona należała mu się ode mnie, bo "Duduś" Matuszkiewicz napisał dla mnie piosenki, które dały mi popularność. To na przykład "Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”, czy "Tak bym chciała kochać już”. Do dziś jestem zachwycona niezwykłym urokiem tej muzyki, liniami melodycznymi. I przyszedł moment, że postanowiła złożyć mu hołd i nagrać tę płytę – mówiła w "Muzycznej Jedynce” Hanna Banaszak.

Hanna
Hanna Banaszak w studiu Jedynki

Prowadzący audycję Zbigniew Krajewski zaskoczył wokalistkę telefonem do... Jerzego Matuszkiewicza. – Uszczęśliwiłaś mnie tą płytą, której poświęciłaś tyle pracy i inwencji. Od lat Cię słucham i podziwiam. To dla mnie nagroda całego życia – mówił kompozytor.

Hanna Banaszak płytą podziękowała też innym muzykom ze swojej przeszłości. - Jako 15-latka współpracowałam z zespołem, dorabiając sobie na feriach. Nasza znajomość przetrwała i im też chciałam złożyć hołd, z podziękowaniem za wysoko zawieszoną poprzeczkę na starcie. Dlatego ich także zaprosiłam do współpracy – dodała Hanna Banaszak. Gościnnie na płycie pojawił się także Bohdan Łazuka.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, którą prowadził Zbigniew Krajewski. (ei)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artur Andrus rymował na dworcu: jak w Poznaniu dużo śniegu, jedź do Kołobrzegu

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 09:40
- Nigdy w życiu nie odczułem na sobie takiej odpowiedzialności, jak podczas bezpiecznego odprowadzania podróżujących do pociągu - mówił Piotr Baron, który na stacji Toruń Główny, wraz z Adamem Nowakiem z zespołu Raz Dwa Trzy, zapowiadał przyjazdy i odjazdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singin’ Birds, czyli muzyka spod znaku pin-up girls

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 15:52
Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Joanna Czarkowska oraz Dominika Dulny to trzy dziewczęta pełne uroku w stylu retro. – Tęsknimy za muzyką lat 50. i 60., za tamtym stylem, poczuciem humoru, stąd pomysł na nasz zespół i naszą muzykę – mówiły zgodnie w "Muzycznej Jedynce” wokalistki z Singin’ Birds.
rozwiń zwiń