Big Cyc wiecznie żywy. Będzie się działo!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 19:00
Zespół świętuje 25-lecie. Z tej okazji wyruszył w trasę, szykuje też nowe wydawnictwo. Co ciekawe, od początku gra w tym samym składzie. - Mamy do siebie instrukcje obsługi. Czasem, jak w starym małżeństwie, fruwają talerze, ale jest nienajgorzej - wyjaśnił w Jedynce Jacek Jędrzejak.
Audio
  • Z ponad 30 jubileuszowych koncertów kilka będzie wyjątkowych - zdradzają szczegóły obchodów 25-lecia istnienia zespołu muzycy Big Cyc Jacek Jędrzejak i Krzysztof Skiba (Muzyczna Jedynka)
Jacek Jędrzejak (L) i Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc
Jacek Jędrzejak (L) i Krzysztof Skiba z zespołu Big CycFoto: PR/A.Szozda

- Na pierwszej płycie Big Cyca "Z partyjnym pozdrowieniem" znalazł się motyw Lenina z irokezem. Teraz wracamy do Lenina, zwracając uwagę, że, niczym ten monument, stoimy na straży polskiego rock'n'rolla - powiedzieli muzycy w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem.

Na jubileuszowym wydawnictwie znajdą się największe przeboje grupy, jedna nowa piosenka i dwa utwory, które nigdy nie ukazały się na płytach.

- Big Cyc od początku nie był klasycznym zespołem rockowym. My z założenia tworzyliśmy wesołą partyzantkę śmiechu. Stąd też wynika szczególny u nas podział ról - dodał Krzysztof Skiba. Wspominał on, że pełnił już w zespole funkcję rzecznika prasowego, pisał scenariusze do teledysków, teksty, a do dziś na scenie gra rolę performera. Być może dlatego właśnie z nim najczęściej fani kojarzą nazwę Big Cyc, choć głównym wokalistą grupy jest "Dżej Dżej", czyli Jacek Jędrzejak. - Nie ma już sensu walczyć. Kto interesuje się zespołem, ten wie, że ja śpiewam. Poza tym jesteśmy kolegami z akademika, potrafimy wszystko sobie powiedzieć i nie ma scen ani awantur - dodał Jędrzejak.

Co się będzie działo na jubileuszowych koncertach? Do czego odnosi się tytuł utworu "Berlin Zachodni"? O najbliższych planach i współpracy z Jerzym Połomskim muzycy Big Cyc opowiadali w "Muzycznej Jedynce". Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Skiba MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zadzwońcie po milicję! " w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2011 16:30
13 grudnia będziemy obchodzić 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Z tej okazji ukaże się płyta Big Cyc "Zadzwońcie po milicję". Krążek zawiera nowo nagrane wersje piosenek zespołów punkrockowych, które grały w tamtym okresie.
rozwiń zwiń