Formacja Nieżywych Schabuff "Kochankowie na czasie"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 14 maja, w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Kochankowie na czasie
"Kochankowie na czasie"Foto: materiały promocyjne

Wtorkowa Piosenka dnia Jedynki zapowiada najnowszy albumu zespołu. - "Formacja Nieżywych Schabuff" w tym roku obchodzi 25-lecie, postanowiliśmy to zaakcentować płytą która będzie podróżą przez nasze muzyczne fascynacje i inspiracje - anonsuje album wokalista Olek Klepacz.
Krążek nosi roboczy tytuł "ELEKTRO-SFERA", a piosenka "Kochankowie na czasie" to opowieść o zakochanych dzieciakach które uciekają od stereotypów, szukając wiecznej miłości.
- Czy ją znajdą - pyta Klepacz - wystawieni na najcięższą próbę – próbę czasu? Czy za dwadzieścia lat - zadaje pytanie samemu sobie - na krawędzi dnia będę czekać z bukietem słów, o które prosiłaś, słów które dadzą Ci nieśmiertelność i młodość? Mam nadzieję, że tak.”

Czytaj także

Singin’ Birds, czyli muzyka spod znaku pin-up girls

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 15:52
Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Joanna Czarkowska oraz Dominika Dulny to trzy dziewczęta pełne uroku w stylu retro. – Tęsknimy za muzyką lat 50. i 60., za tamtym stylem, poczuciem humoru, stąd pomysł na nasz zespół i naszą muzykę – mówiły zgodnie w "Muzycznej Jedynce” wokalistki z Singin’ Birds.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanna Banaszak w hołdzie "Dudusiowi" Matuszkiewiczowi

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 18:00
Najnowsza płyta znanej i cenionej wokalistki w całości poświęcona jest twórczości kompozytora Jerzego "Dudusia” Matuszkiewicza. – Bo do dziś jestem zachwycona niezwykłym urokiem jego kompozycji, nawet sprzed wielu lat - mówiła w Jedynce Hanna Banaszak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Makiewicz wie, jak z country trafić pod strzechy

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 14:21
Jego piosenka "Wszystkie drogi do Mrągowa" stała się hymnem pikników country w tej miejscowości. A powstała, jak mówił w Jedynce Cezary Makiewicz, dość przypadkowo.
rozwiń zwiń