X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wołomin pamięta o swojej Wierze Gran

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 15:15
- Lata młodości Wiera Gran spędziła w Wołominie i do końca wspominała nasze miasto bardzo dobrze. Stąd też pomysł, by była patronką naszej imprezy - mówiła w Jedynce Marzena Małek, dyrektor Festiwalu Piosenki Przedwojennej "Orchidea".
Audio
  • Marzena Małek o Festiwalu Piosenki Przedwojennej "Orchidea" im. Wiery Gran (Muzyczna Jedynka/Jedynka)

Wiera Gran była znaną w okresie 20-lecia międzywojennego piosenkarką oraz aktorką kabaretową i filmową, często porównywaną do Edith Piaf. Wkrótce po II wojnie światowej wyjechała z Polski do Izraela, a potem zamieszkała we Francji. Zmarła w 2007 roku w polonijnym schronisku w Paryżu.

Festiwal Piosenki Przedwojennej "Orchidea" im. Wiery Gran odbędzie się w Wołominie w dniach 7-8 czerwca. Niedawno zakończono przesłuchania do konkursu. Napłynęło 36 zgłoszeń, a do finału przeszło 20 osób. - Dopuściliśmy do konkursu wszystkich, którzy ukończyli 18 lat, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Mamy 50-latków, zespoły, ale też 19-letnich studentów - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Marzena Małek.

Wiera Gran spędziła w Wołominie 5 lat swojego życia. Wraz z rodziną mieszkała w budynku przy ulicy Warszawskiej 13. Podczas Festiwalu zostanie w tym miescu odsłonięta pamiątkowa tablica.

Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Krajewskiego i jego gościa.

pg

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Wiera Gran
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wiera Gran była piękną kobietą o niepięknym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 16:59
W sobotę 24 listopada w warszawskim Teatrze Kamienica premierę będzie miał spektakl o polskiej artystce kabaretowej żydowskiego pochodzenia - Wierze Gran. Patronem wydarzenia jest radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śpiewała, by uratować rodzinę z getta...

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 11:25
Opowieść o wybitnej pieśniarce żydowskiej Warszawy oraz jej dramatycznych losach wojennych i powojennych można od soboty oglądać na deskach Teatru Kamienica. Patronem spektaklu jest radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń