Matt Dusk. Powrót do nastoletnich korzeni

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 16:02
Kanadyjski wokalista Matt Dusk ponownie w Polsce. Z naszym krajem łącza go zresztą szczególne związki. Jego żona jest Polką. - Jest odpowiedzialna za mój sukces - przyznał w rozmowie dla Muzycznej Jedynki.
Audio
  • Matt Dusk w Polsce. Rozmowa Anny Will z kanadyjskim wokalistą (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Matt Dusk
Matt DuskFoto: PAP/EPA/Archiwum/HERBERT P. OCZERET

Dusk przyjechał do Polski z promocją swojego najnowszego albumu "My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook". To zbiór kompozycji z repertuaru jazzmana Cheta Bakera.

Jak przyznaje, od zawsze się nim inspirował. - Był znakomitym muzykiem. Jako nastolatek słuchałem go w radiu. Za każdym razem wpadałem w zachwyt. Napełniałem serce, tą niesamowitą muzyką - powiedział.

Teraz postanowił powrócić do tych korzeni. To był powód, dla którego nagrał płytę.  - Chciałem też, żeby dostrzeżono w Bekerze kogoś więcej niż narkomana. Żeby zwrócono uwagę na jego muzykę i sposób, w jaki śpiewa – podkreślił wokalista.

35-letni Matt Dusk zgadza się z opinią, że jego nowy album brzmi bardzo dojrzale, że śpiewa jakby dobiegał sześćdziesiątki. - Kiedy zagłębiasz we współczesną stylistykę swingu, to zaczynasz drogę na której z każdym krokiem uczysz się czegoś nowego. Doskonalisz się i temu nie ma końca. Właśnie dlatego Tonny Bennet śpiewa już szóstą dekadę - powiedział Dusk.

Posłuchaj całej rozmowy Anny Will z Mattem Duskiem

tj

Zobacz więcej na temat: Jazz MUZYKA

Czytaj także

Anna Serafińska: jazz to fajna muzyka jest

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 12:15
Na całym świecie 30 kwietnia obchodzony jest jako Dzień Jazzu. Przed nami druga edycja tego święta, które ma podkreślić znaczenie tego rodzaju muzyki "jako środka edukacji służącej umacnianiu pokoju, jedności, dialogu i współpracy między narodami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran: jeśli się nie swinguje, to nie ma jazzu

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 16:56
- Muzykę traktuje całościowo i wybieram to, co mnie kręci w danym momencie. Generalnie robię to, co jest bliskie muzyce jazzowej – powiedziała w radiowej Jedynce piosenkarka Lora Szafran.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stańko zagra na cześć Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 09:32
13 maja w Teatrze Polskim w Warszawie Tomasz Stańko zagra utwory z albumu "Wisława", będącego hołdem dla polskiej noblistki.
rozwiń zwiń