Łukasz Zagrobelny: Opole było moim bojowym chrztem

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 08:08
- Brałem udział w wielu festiwalach, ale atmosfera w Opolu jest wyjątkowa i niepowtarzalna. To jest kultowe miejsce dla polskiej piosenki - powiedział w Muzycznej Jedynce wokalista Łukasz Zagrobelny.
Audio
  • Łukasz Zagrobelny: Opole było moim bojowym chrztem (Muzyczna Jedynka)
Łukasz Zagrobelny w studiu Jedynki
Łukasz Zagrobelny w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Łukasz Zagrobelny debiutował podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1999 roku. Ale jak przyznał był fanem festiwalu od dzieciństwa. Oglądał go w telewizji. - Po każdej relacji siadałem i rysowałem sobie w zeszycie amfiteatr, że stoję przed mikrofonem. Podświadomie ciągnęło mnie do tego miejsca - powiedział wokalista w cyklu "Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki" .

Swojego pierwszego występu w Opolu nie wspomina jednak najlepiej. - Byłem ogromnie stremowany. Do tego dzień przed dopadła mnie paskudna angina - powiedział. Okazało się jednak, że nie było tak źle. Od tego występu zaczęła się jego  zawodowa przygoda ze śpiewaniem. Występ oglądał dyrektor muzyczny Teatru Roma, który zaprosił go do obsady musicalu "Miss Saigon". Do współpracy zaprosiła go też Natalia Kukulska. - To był mój chrzest bojowy  z dużą sceną i dużą publicznością. Jeszcze ta świadomość, że ogląda mnie parę milionów ludzi - powiedział Zagrobelny.

W zeszłym roku w Opolu Łukasz Zagrobelny z utworem "Ja tu zostaję”  dostał SuperNagrodę Programu 1 Polskiego Radia. Nagroda zaowocowała ona płytą. - Polskie Radio okazało się bardzo hojną instytucją, zafundowało mi koncert z radiową orkiestrą. Ukazała się płyta Łukasz Zagrobelny "Symfonicznie" - powiedział piosenkarz.

W tym roku na Opolu Łukasz Zagrobelny wystąpi 16 czerwca podczas Koncertu Galowego. Zaśpiewa utwory z repertuaru Piotra Szczepanika "Goniąc Kormorany" i "Kochać". - Bardzo się cieszę, bo są to przepiękne kompozycje. Już nie mogę się doczekać prób z orkiestrą. Chciałbym to zaśpiewać trochę inaczej, ale nie pozbawiać tego, co jest najważniejsze - powiedział Zagrobelny.

Posłuchaj  całej rozmowy Izy Żukowskiej z Łukaszem Zagrobelnym .

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj

Czytaj także

Łukasz Zagrobelny: jestem dumny z tej płyty

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 16:56
Już 18 marca do sklepów trafi płyta "Symfonicznie", będąca zapisem koncertu Łukasza Zagrobelnego z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej. Artysta opowiadał o niej w radiowej Jedynce, która jest patronem wydawnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagrobelny: tego co ja nie przeżyje pilot, lekarz, prawnik

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 12:07
- Mam nadzieję, że marzeń starczy mi do późnej starości, bo chyba nie ma nic gorszego, niż obudzić się i stwierdzić "Łukasz, wszystko zrealizowałeś. I co dalej?" - tak o swojej muzycznej drodze i wspinaniu się na osobisty Mount Everest Łukasz Zagrobelny opowiadał w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio na 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013 17:00
W dniach 14-16 czerwca odbędzie się 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Polskie Radio mocno zaangażuje się w jego organizację, by uczcić jubileusz imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah: w Opolu przygarnęła mnie Edyta Bartosiewicz

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 19:30
Kayah wspomina, że podczas pierwszego festiwalu w Opolu, na którym występowała nie miała gdzie spać. Edyta Bartosiewicz oddała jej kawałek podłogi w jej pokoju hotelowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyszkoni: nie wyobrażam sobie Opola bez siebie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 21:10
Piosenkarka jest bardzo emocjonalnie związana z Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. Od dziecka marzyła, żeby w Opolu wystąpić. I żałuje, że nie będzie mogła tam wystąpić razem z Markiem Jackowskim.
rozwiń zwiń