Cugowski: wielki sukces artystyczny nie przełożył się pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 15:09
Pierwsza płyta Budki Suflera rozeszła się jak świeże bułeczki. Choć zespól wiele na niej nie zarobił. Takie to były czasy.
Audio
  • Krzysztof Cugowski o początkach grupy Budka Suflera (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Cugowski
Krzysztof CugowskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Dla Krzysztofa Cugowskiego największym osiągnięciem jest początkowy okres działalności grupy. - Z debiutującego zespołu z prowincji, z Lublina, staliśmy się w przeciągu kilku miesięcy rozpoznawani przez młodych ludzi - mówi artysta w "Muzycznej Jedynce" . Budka Suflera była wówczas zespołem rockowym z repertuarem dla młodych ludzi.
Pierwsza ich płyta "Cień wielkiej góry" była wielkim sukcesem artystycznym. - Gdyby nie tamte czasy byłby to też sukces komercyjny, bo wytłoczono jej aż 60 tysięcy egzemplarzy i cały nakład rozszedł się jednego dnia. Od tego się zaczęło - wspomina piosenkarz.
W 2000 roku na 37. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu piosenka "Bal wszystkich świętych" zdobyła Nagrodę Publiczności, Budka Suflera została Zespołem, a Krzysztof Cugowski Wokalistą roku.
Założyciel i wokalista Budki Suflera świętuje 30 maja swój jubileusz, bo kończy 63 lata. A za rok Budka Suflera obchodzi swe 40-lecie.
Posłuchaj całej rozmowy, która prowadził Zbigniew Krajewski.
(ag)

Czytaj także

Cugowski: ACTA to jest zamach na złodziejstwo

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 14:30
- Jeśli ścigamy tego, kto ukradł samochód, buty albo zegarek, to nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy nie ścigać tego, kto ukradł coś niematerialnego - przekonuje muzyk Krzysztof Cugowski z Budki Suflera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cień wielkiej góry" na urodziny Krzysztofa Cugowskiego (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 11:00
Wokalista Budki Suflera kończy dziś 62 lata. Przypominamy Trójkowy koncert, podczas którego zespół przedstawił w całości swój legendarny debiutancki album.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szuka sponsorów, aby wydać przeboje

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 17:10
Krzysztof Logan Tomaszewski - autor wielu przebojowych piosenek ma w zanadrzu dwa hity. Ale nie ma pieniędzy na ich realizację.
rozwiń zwiń