X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Wasowski: dla ojca najważniejsza była matematyka

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 17:33
- W każde wakacje wypełniał kolejne kajeciki i w końcu rozwiązał problem zależności miedzy muzyką i matematyką. Nikt jednak nie wie, jakie było rozwiązanie - przyznał w Muzycznej Jedynce Grzegorz Wasowski.
Audio
  • Grzegorz Wasowski i Monika Makowska-Wasowska o obchodach 100. rocznicy urodzin Jerzego Wasowskiego (Muzyczna Jedynka)
Monika Makowska-Wasowska i Grzegorz Wasowski w studiu radiowej Jedynki
Monika Makowska-Wasowska i Grzegorz Wasowski w studiu radiowej JedynkiFoto: T.Jaremczak/PR

W piątek minęła 100. rocznica urodzin jego ojca Jerzego Wasowskiego. Był współtwórcą Kabaretu Starszych Panów,  radiowcem, aktorem,  pianistą i kompozytorem.  

Jerzy Wasowski interesował się też tym, co sprawia, że człowiek tak, a nie inaczej odbiera te, a nie inne dźwięki. – Te badania miały mu też pomóc rozwiązać ten problem – dodała Monika Makowska-Wasowska.

Grzegorz Wasowski przyznaje, że jeśli tylko ojciec miał chwilę, to próbował też kleić modele np. zamków. Udawało mu się to pogodzić, bo czasy nie były tak szybkie. Miał też cudowną mamę, która dbała o to, żeby mógł pisać muzykę. - Dbała, czyli odcinała go od telefonów i interesantów. Tata był zamknięty i działał - powiedział Grzegorz Wasowski.  

Jerzy Wasowski był muzykiem samoukiem. - Tata twierdził, że samouctwo jest trudniejsze od uczenia się, bo wymaga o wiele większej dyscypliny. Wstyd się przyznawać, ale u nas kojarzy to się z nieuctwem. To nie ma nic wspólnego - zapewnił Grzegorz Wasowski.

Oficjalne obchody setnej rocznicy urodzin Jerzego Wasowskiego będą trwały do końca roku. Przygotowano wiele imprez. Między innymi już w niedzielę będzie można zobaczyć spektakl telewizyjny z piosenkami dla dzieci "Miasteczko harmider", we wrześniu spektakl "Z pamiętnika pani Hanki", a pod koniec roku koncert Macieja Stuhra złożony z mniej znanych piosenek Wasowskiego.

Będzie też wydany czteropłytowy album "Wasowski da się lubić", którego patronem jest radiowa Jedynka. - Trzy z tych płyt są powtórzeniem wydawnictwa, które miało miejsce dawno temu i jest niedostępne. Czwarta jest całkiem nowa. Prawie wszystkie utwory nie były wcześniej publikowane - wyjaśnił Grzegorz Wasowski. 

Monika Makowska-Wasowska i Grzegorz Wasowski zapraszają też na "Święto muzyki". 21 czerwca o godz. 17.00 na rondzie Charlesa de Gaulle'a odbędzie się wspólne śpiewanie piosenki "Warszawa da się lubić".

Posłuchaj całej rozmowy Izy Żukowskiej z Grzegorzem Wasowskim i Moniką Makowską-Wasowską .

tj

Zobacz więcej na temat: kabaret Kabaret Starszych Panów
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obchody 100. rocznicy urodzin Jerzego Wasowskiego: spektakle i koncerty

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 15:58
Spektakle dla dzieci i dorosłych oraz specjalny koncert. W najbliższy czwartek rozpoczną się obchody setnej rocznicy urodzin Jerzego Wasowskiego, organizowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.
rozwiń zwiń