Dawid Podsiadło: nie boję się konfrontacji

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 20:13
- Chciałbym usłyszeć, co się nie podoba i co mógłbym zmienić. Jestem jednak pewien swojego materiału - powiedział w Muzycznej Jedynce o swoim debiutanckim albumie Dawid Podsiadło.
Audio
  • Dawid Podsiadło o płycie “Comfort and Happiness” i swojej płycie (Muzyczna Jedynka)
  • Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki, rok 1997
Dawid Podsiadło
Dawid PodsiadłoFoto: PAP/Archiwum/Stach Leszczyński

W sklepach pojawiła się jego płyta “Comfort and Happiness”. Jest efektem wygranej w II edycji polskiego X-Factora. David Podsiadło nie śpiewa na niej jednak coverów. To autorska płyta.

- Od 3-4 lat komponowałem utwory. Byłem na to przygotowany. Nie bałem się chwili w której będę mógł nagrać solowy materiał - powiedział Podsiadło.

Podsiadło podkreślił, że wydaniu płyty towarzyszyły ogromne emocje. - To jest spełnienie marzeń kogoś, kto chce zostać muzykiem. To moment w którym pierwszy raz tak szerokie grono odbiorców będzie mogło ocenić coś, czego jestem autorem. Jestem ciekawy tego odzewu. Na razie jest pozytywny. Ale zobaczymy też recenzje ludzi z branży - powiedział Podsiadło.

Jego zdaniem na płycie każdy znajdzie coś dla siebie. Są utwory bardziej optymistycznej, ale również takie, które angażują emocjonalnie i skłaniają do przemyśleń. Podsiadło mówi, że to rockowe ballady z popowym, brytyjskim brzemieniem.

Podsiadło zagrał też w zeszłym roku ze swoim zespołem "Reaching For The Sun" w Jarocinie. - Gramy brytyjski rock, może trochę alternatywny. Słychać tam wpływ "Muse". To jest bardziej muzyka gitarowa, a nie wokalna - wyjaśnił muzyk.

Posłuchaj całej rozmowy Izy Żukowskiej z Dawidem Podsiadło

Zobacz więcej na temat: MUZYKA

Czytaj także

Dawid Podsiadło: czuję się nagi śpiewając po polsku

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 09:40
Widzowie zapamiętali go z bardzo osobistych wykonań utworów Stinga czy Coldplay. Dawid Podsiadło, który postanowił nagrać płytę ze swoimi aranżacjami, przyjął zaproszenie do Czwórki.
rozwiń zwiń