Natu: to Tymon Tymański namówił mnie na Janis Joplin

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 16:05
Na swojej najnowszej płycie "Kozmic Blues: Tribute To Janis Joplin" Natalia "Natu" Przybysz odeszła od repertuaru, do którego przyzwyczaiła fanów. Jak sama mówiła w Jedynce, decyzja by zaśpiewać piosenki Janis Joplin zajęła jej trochę czasu.
Audio
  • Natalia "Natu" Przybysz o płycie "Kozmic Blues: Tribute To Janis Joplin" (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Natalia Natu Przybysz
Natalia "Natu" PrzybyszFoto: Andrzej Szozda/PR

- Tymon Tymański, który akurat grał George'a Harrisona, zapytał mnie dlaczego muszę grać tylko swoje piosenki, że może zrobiłabym Janis Joplin. Z początku byłam bardzo sceptyczna. Kilka miesięcy dojrzewałam do decyzji, że jednak spróbuję zrobić coś z tamtych lat. Cały czas okrężnym łukiem tak naprawdę omijałam Janis Joplin. Pierwszym impulsem było to, że przeczytałam jej biografię i to mnie zainteresowało. Potem od Piotrka Metza dostałam winyle, co spowodowało, że moja percepcja trochę przestała zmagać się z tą kompresją, która jest na mp3. Okazało się, że jednak mogę wytrzymać te emocje, chaos i psychodelię - wspominała w "Muzycznej Jedynce" Natalia Przybysz.

Na płycie "Kozmic Blues: Tribute To Janis Joplin" znajduje się jeden autorski utwór - zaśpiewany po polsku "Niebieski". - Jak już materiał był właściwie zamknięty, pewna bardzo droga mi osoba powiedziała, żebym nie była głupia i nagrała na tą płytę coś swojego. Zamknęłam się w pracowni na dwa dni i napisałam coś, co było totalnie kontrapunktem do utworów Janis, czyli coś zupełnie na relaksie - stwierdziła "Natu".

Spotkanie z twórczością Janis Joplin poszerzyło muzyczne zainteresowania piosenkarki. - Byłam bardzo ignorancka. Wychowałam się na zupełnie innej muzyce. Teraz dopiero odkrywam to, co moi rówieśnicy słuchali, gdy byłam młoda. Na przykład teraz dopiero słucham zespołu Nirvana i strasznie się tym jaram. Natomiast jak byłam mała, to słuchałam jazzu, soulu i R’n’B - mówiła Natalia Przybysz.

Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Zeglera i jego gościa.

pg

Zobacz więcej na temat: Janis Joplin MUZYKA

Czytaj także

Mało znane piosenki Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 16:19
"Kochankowie z ulicy Kamiennej" to autorski album kompozytora Wojciecha Solarza, na który składa się 15 dotąd nie publikowanych piosenek, poczynając od pierwszych piosenek jakie kiedykolwiek zostały napisane przez Agnieszkę Osiecką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Myslovitz rozkręca się

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 16:46
Członkowie zespołu Myslovitz zgodnie mówią, że nowe numery, nagrywane z Michałem Kowalonkiem docierają się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Podsiadło: nie boję się konfrontacji

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 20:13
- Chciałbym usłyszeć, co się nie podoba i co mógłbym zmienić. Jestem jednak pewien swojego materiału - powiedział w Muzycznej Jedynce o swoim debiutanckim albumie Dawid Podsiadło.
rozwiń zwiń