X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

9. Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 15:04
W sobotę Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" organizuje w Krakowie koncerty finałowe festiwalu, w których wezmą udział utalentowane osoby niepełnosprawne oraz gwiazdy muzyki.
Audio
  • Anna Dymna. Grzegorz Turnau i Renata Przemyk o 9. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty (Muzyczna Jedynka)
Anna Dymna i Anna Kobyłecka podczas jednej z poprzednich edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty
Anna Dymna i Anna Kobyłecka podczas jednej z poprzednich edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka GrechutyFoto: materiały promocyjne/Marek Kowalski

W sobotę 8 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się finał 9. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. 5 maja były półfinały i tam była ostateczna walka o 12 miejsc uprawniających do występu w finale.

- Oni przeszli ogromne sito eliminacji - mówi Anna Dymna . A w ostatnie dni przed występami finaliści brali udział w warsztatach, podczas których szlifowali swe umiejętności. Anna Dymna wyjaśnia w "Muzycznej Jedynce" , że niepełnosprawni wokaliści mają trenerów, którzy ustawiają wykonawców wokalnie i interpretacyjnie.
Będą dwa koncerty, gdyż finaliści zostali podzieleni na kategorie wiekowe. W pierwszym koncercie wezmą udział dzieci w wieku do lat 16, w drugim dorośli.
- Mamy sześć gwiazd i każda gwiazda bierze pod opiekę dorosłą osobę i dziecko - wyjaśnia Anna Dymna. W tym roku gwiazdami są Kayah , Katarzyna Groniec , Grzegorz Turnau , Ryszard Rynkowski , Mrozu i Anna Ozner , która zastąpiła Ewę Bem. Ewa Bem ma kontuzję i nie mogła przyjechać do Krakowa.
Renata Przemyk zauważa, że podczas pracy z niepełnosprawnymi artystami można robić coś dla kogoś, ale i coś dla siebie. - Ci ludzie mają w sobie taką siłę, choć są niepełnosprawni, nie widzą, albo mają chorobę która postępuje, a mają taką wolę przeżycia, taka siłę i taką radość w tym wszystkim, że człowiek jest pełen podziwu - przyznaje piosenkarka.

Grzegorz Turnau podkreśla, że niepełnosprawni nie uczestniczą w wyścigu po złote płyty i nie zamierzają robić kariery. - Chociaż kto wie, wielu niepełnosprawnych, choćby niewidomych piosenkarzy stało się wielkimi gwiazdami - mówi artysta. Ocenia, że tegoroczni finaliści są bardzo dobrze przygotowanymi wokalistami.

Koncerty poprowadzą: Anna Dymna, Cezary Kosiński i Zbigniew Zamachowski. Początek festiwalowych zmagań o godz. 19.30. Występy finalistów oceni jury. Zasiądą w nim: Ewa Błaszczyk, Urszula Dudziak, Monika Kuszyńska, Magdalena Waligórska, Jacek Cygan, Jerzy Stuhr, Jan Kanty-Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner, Adam Sztaba i Marek Piekarczyk.
Zwycięzcy otrzymają statuetki Zaczarowanego Ptaszka i stypendia. Przebieg finału relacjonować będzie Program 2 TVP.
Wstęp na koncerty będzie bezpłatny!
Patronem medialnym 9. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im.  Marka Grechuty jest radiowa Jedynka.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Dymna: jestem szczęściarą przez całe życie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 23:00
Jana Kantego Pawluśkiewicza nazywa czarodziejem, piosenkom Marka Grechuty przypisuje terapeutyczną moc, a Czesław Miłosz był w jej domu. - Kolekcjonuję skarby, ale biżuterii nie lubię, zaś pieniądze mnie nie interesują. Dla mnie skarbami są spotkania z ludźmi - mówi Anna Dymna w "Spotkaniu z mistrzem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: już ćwiczę, by się nie wzruszać

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2013 18:12
W sobotę, 4 maja w Warszawie odbędzie się koncert półfinałowy 9. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. - Poprowadzę koncert z Anią Popek. Liczymy, że nie będzie padało - zaprasza Anna Dymna. Wstęp na koncert jest wolny
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna wie, co lekarzom w duszy gra

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 20:10
- Znałam dobrze prof. Szczeklika i on przez wiele lat dodawał mi odwagi do działania. Oglądał mój program "Anna Dymna - Spotkajmy się" i mówił jak ważne jest, by zwyczajnie po ludzku rozmawiać - wspomina aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna zaprasza do Krakowa na święto niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 11:07
W najbliższy weekend Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" organizuje w Krakowie 10. Ogólnopolskie Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko" oraz 9. Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Wezmą w nich udział utalentowane osoby niepełnosprawne oraz gwiazdy muzyki i sportu.
rozwiń zwiń