Grabowski o śpiewaniu: u mnie brudy się zostawia

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 16:44
- Nie mam siebie za piosenkarza. Chrypię, czasem nie dociągam frazy, jest to brudne. Ale brudne jest nasze życie i może dlatego moje piosenki są słuchane - powiedział aktor Andrzej Grabowski w Jedynce.
Audio
  • Andrzej Grabowski o swojej nowej płycie "Cudne jest nudne", ciekawości i dystansie (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Grabowski w studiu Radiowej Jedynki
Andrzej Grabowski w studiu Radiowej JedynkiFoto: PR/W. Kusiński

Co takiego jest w Andrzeju Grabowskim , że zarówno w filmach, jak serialach obsadzany jest w rolach twardych facetów bądź negatywnych typów? - Może do takich ról jestem stworzony, może nie nadaję się do fraka? Lubię podglądać postaci z półświatka, z marginesu i są one mi bliskie, bo trochę śmieszne, trochę groźne, o wiele ciekawsze niż wymuskani jajogłowi - wyjaśnił goszcząc w "Muzycznej Jedynce".

/

Ten swoisty brud, szorstkość dominują także w wykonywanych przez niego utworach muzycznych. 18 czerwca ukazuje się druga już płyta Andrzeja Grabowskiego. - Ani pierwsza, ani obecna płyta - "Cudne jest nudne" - nie były moim pomysłem. Pierwsza była wynikiem dużej popularności jednego z utworów, który nagrałem na płycie poświęconej Himilsbachowi i Maklakiewiczowi, czyli "Jest dobrze" - zapewnił aktor w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem.

Drugi krążek jest efektem powodzenia, jakim cieszyła się płyta "Mam prawo... czasami... banalnie" z 2010 roku. - Nie mam siebie za piosenkarza. Uważam, że śpiewam bardzo średnio, śpiewam z błędami, ale może właśnie dlatego te piosenki są słuchane, że nie są doskonałe - powiedział.

Aktor podkreślił, że gdy śpiewa stara się przekazać coś od siebie, choć teksty na nową płytę pisał Jan Wołek. - Jeżeli chodzi o estetykę podejścia do życia bardzo się zgadzamy. Janek jest mi człowiekiem bliskim, te teksty zostały napisane specjalnie dla mnie i są bardzo osobiste - dodał.

Co sądzi o porównaniu do Toma Waitsa? W jakim wyjątkowym utworze zdarza mu się śpiewać barytonem? Czy Andrzeja Grabowskiego będzie można usłyszeć na żywo? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: Andrzej Grabowski

Czytaj także

Olek Klepacz w kaftanie bezpieczeństwa. "Bo świat strzela”

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 19:08
Wokalista zespołu Formacja Nieżywych Schabuff wydał właśnie pierwszą, solową płytę. - Nie lubię się zamykać w ograniczeniach, stąd pomysł na płytę w trochę innym klimacie – mówił w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń