Sylwia Grzeszczak wymyśla piosenki sama dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 16:35
Piosenkarka nie korzysta z usług kompozytorów. Sama pisze muzykę do swych piosenek i sama pisze teksty. Robi to spontanicznie.
Audio
Sylwia Grzeszczak
Sylwia GrzeszczakFoto: Wojciech Kusiński/PR

W "Muzycznej Jedynce" Sylwia Grzeszczak wyjaśnia, jak znajduje natchnienie do pisania muzyki. - Właściwie przez całą dobę atakują mnie melodie, wpadają do głowy. Może wydarzyć się to pod prysznicem, może wydarzyć się na spacerze. Wiem z doświadczenia, że muszę być przygotowana i mieć coś przy sobie - dyktafon lub telefon. I zapisuję melodię albo a cappella, albo, jeśli jestem przy fortepianie, to zapisuję te dźwięki - mówi piosenkarka. Sylwia Grzeszczak od dziecka uczyła się gry na fortepianie.
Kiedy gra swą melodię słyszy dźwięki innych instrumentów. A potem szybko jedzie z Poznania do studia w Trójmieście. Jest to kawałek drogi, jednak dla Sylwii Grzeszczak podróż nie jest przeszkodą. - Jak jadę w to miejsce, wiem, że nagrywam, to jest taka emocja, której nie da się powtórzyć i wracam szczęśliwa z tego miejsca - zwierza się gość radiowej Jedynki.
Sylwia Grzeszczak wydała właśnie trzeci studyjny album "Komponując siebie".
Rozmawiała Maria Szabłowska.
(ag)

Sylwia
Sylwia Grzeszczak (L) i Maria Szabłowska (P) w studiu radiowej Jedynki

Czytaj także

Sylwia Grzeszczak zaczęła karierę od wpadki

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 15:54
Młoda wokalistka i pianistka pracuje właśnie nad drugą solową płytą. Na estradę ciągnęło ją od zawsze. Już jako pięciolatka wystąpiła w programie telewizyjnym "Od przedszkola do Opola". Trema zrobiła wówczas swoje...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy cała Polska śpiewała "Mamy po 20 lat"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 15:55
W 1987 roku marzyliśmy o kapitalizmie, a muzyczną jaskółką, która go zapowiadała był pierwszy w Polsce koncert Johnny’ego Casha. Natomiast na festiwalu w Opolu królowała Halina Benedyk.
rozwiń zwiń