Jaromir Nohavica: piszę o tym, co mnie spotyka

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 22:23
- O rzeczach ważnych i mniej ważnych, niepoważnych, o głupotach i filozoficznych tematach, bo to wszystko jest częścią mojego życia - powiedział radiowej Jedynce Jaromir Nohavica.
Audio
  • Jaromir Nohavica: piszę o wszystkim, co mnie spotyka (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Jaromir Nohavica
Jaromir NohavicaFoto: Andrzej Szozda/Polskie Radio

Czeski pieśniarz, kompozytor i poeta często gości w Polsce. A jego utwory z krążka "Tak mě tu máš" podbijają polskie listy przebojów.

On sam podkreśla, że udana pieśń jest wiązanką czterech komponentów. - Melodii, słowa, człowieka, który śpiewa oraz publiczności. Są chwile, kiedy to wszystko gra. Magiczna chwila pieśni polega na tym, że słowo wciska się do melodii, a melodia do człowieka. Czwartym elementem są ludzie obok ciebie, wystarczy dwoje. Nie ma dużo tych chwil - powiedział Nohavica.

Nohavica przyznaje, że podstawą jego życia artystycznego są koncerty. - Mogę spotykać się z ludźmi. To jest pretekst do tych spotkań. Pieśni są moim alibi - powiedział.
W Polsce Nohavica zagrał ich już setki koncertów. Ma zaproszenie na kolejne. Nie wie jednak, kiedy znów przyjedzie. Przyznaje, że niestety nie ma tyle czasu, by grać wszędzie tam, gdzie na niego czekają. - Przepraszam, przyjadę - zapewniał Nohavica.

Z Jaromirem Nohavicą rozmawiała Izabela Żukowska

tj

Zobacz więcej na temat: Czechy koncert MUZYKA poezja

Czytaj także

Jaromir Nohavica wygrywa, prezent urodzinowy od słuchaczy!

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 13:58
Na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu Trzeciego wspięła się piosenka "Jiné to nebude" Jaromira Nohavicy, świętującego w piątek 60. urodziny. Na drugim miejscu "Get lucky" Daft Punk, na trzecim "The Depth of Delf-Delusion" Riverside.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czechy: 60. urodziny Jaromira Nohavicy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2013 13:18
Czeski bard Jaromir Nohavica skończył 60 lat. Popularny także w Polsce piosenkarz, jest niezwykle płodnym twórcą piosenek o zwykłym życiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaromír Nohavica: to utwory wybrane specjalnie dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 16:28
- To było trudne zadanie - powiedział o pracy nad albumem "Kometa - The Best of Nohavica" gość audycji "LP Trójki" czeski pieśniarz Jaromír Nohavica.
rozwiń zwiń