Marika: w muzyce szukam emocji

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 22:38
- Spaceruję i szwendam się po wszystkich możliwych gatunkach. Nie są mi obce soul, funk i elektroniczne brzmienia. Ostatnio przekonuję się nawet do "Elektrycznych Gitar", których nie znosiłam. Interesuje mnie muzyka, która coś wnosi - powiedziała w Muzycznej Jedynce wokalistka Marika.
Audio
  • Marika o muzyce reggae, współpracy z zespołem De Mono i Indiach (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Marika
MarikaFoto: W. Kusiński/PR

Ostatnio jej piosenka "Wzejdę polnym makiem” była Piosnką Dnia radiowej Jedynki. Marika zaśpiewała ją wspólnie z zespołem De Mono. Do współpracy namówił ją Andrzej Krzywy. - On przecież był zdeklarowanym fanem reggae. Śpiewał z zespołami Daab, Sędzia Dread. Te brzmienia były mu bliskie - wyjaśniła Marika.

Piosenka pochodzi z repertuaru Haliny Frąckowiak. Wybrał ją Andrzej Krzywy. On też wymyślił, że Marika dobrze w niej wypadnie i ją poczuje. - Rzeczywiście poczułam ją. To piękna kompozycja, piękny i bardzo wzruszający tekst. Słyszałam wcześniej tę piosenkę, ale tak naprawdę nie zdawała sobie sprawy, o czym ona jest - przyznała Marika.

Marika dała koncerty w New Delhi i Bangalore w Indiach. Jak powiedziała,  uderzyło ją to, że w odróżnieniu od Polaków, Hindusi są zakochani w swojej kulturze. - Widać to też w muzyce. Indie są fascynujące i mają bardzo dużo do zaoferowania - powiedziała Marika. Przyznała, że kluby były pełne, a ludzie reagowali bardzo entuzjastycznie. - To było piękne doznanie. Już dawno tak dobrze nie bawiliśmy się na klubowej imprezie - zapewniła Marika.

Nie wykluczyła też, podróż do Indii będzie miała wpływ na jej życie. - Zdałam sobie sprawę, że żyję w bardzo komfortowych czasach i miejscu. Nasze polskie biadolenie i marudzenie jest nie na miejscu w kontekście tego, jak ludzie potrafią być biedni - powiedziała piosenkarka.

W Polsce Marikę będzie można usłyszeć już w sobotę podczas koncertu na rynku miejskim w Tarnowie. O nowej płycie jeszcze nie myśli. Wzięła natomiast udział w nagraniu albumu pt. "Panny wyklęte" związanego z obchodami Roku Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Z Mariką rozmawiała Iza Żukowska

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj

Zobacz więcej na temat: De Mono Indie MUZYKA reggae

Czytaj także

Gdyby nie Gawęda, nie było by De Mono

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 15:03
- Nie wszyscy chcą się chwalić przeszłością z lat dziecięco-młodzieńczych, ale ja z przyjemnością o tym mówię. Gawęda otworzyła mi okno na świat - mówił w Jedynce Marek Kościkiewicz, współzałożyciel zespołu De Mono.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królowa dancehallu słucha muzyki swojej mamy?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 15:00
"Morowa Panna" z mnóstwem warkoczyków na głowie, bo najchętniej rozkołysałaby świat w rytmie reggae… Marika gości w kolejnym wydaniu audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marika: muzyka łączy świat mój i mamy

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 22:25
- Moja mama miała bardzo dużo dobrego smaku i tęsknoty do taty, z którym przeżywała wieloletnią rozłąkę. "Groszki i róże" Ewy Demarczyk kojarzy mi się właśnie z nią, z miłością, tęsknotą i dzieciństwem - mówiła artystka w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: koncert De Mono - oglądaj na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 19:54
Już dziś kolejny koncert w ramach trasy Lata z Radiem. Na stadionie miejskim w Brodnicy zagrają m.in. Afromental i Hamak Band. Gwiazdą wieczoru będzie zespół De Mono. Oglądaj koncerty na żywo!
rozwiń zwiń