De Mono: dredy już nam nie grożą

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 16:37
- To od Piotra Kubiaczyka wyszedł pomysł, by zrobić płytę jubileuszową, ale nie z własnymi kawałkami, tylko piosenkami, które nas kształtowały i dzięki którym istniejemy - powiedział Andrzej Krzywy w radiowej Jedynce.
Audio
  • De Mono: mamy nadzieję, że nowa płyta ukaże się już jesienią (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk z grupy De Mono
Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk z grupy De MonoFoto: PR/W. Kusiński

Album "Spiekota" ukazał się z okazji 25-lecia zespołu. - Pomysł, by była to płyta reggae'owa wyszedł od naszego gitarzysty Tomka Banasia. Myślę, że to pięknie połączyło wszystkie emocje, które w nas siedzą. To była super odskocznia od codzienności, od grania autorskiego repertuaru - podkreślił Piotr Kubiaczyk. Jednocześnie wszystkich fanów, którzy cenią klasyczny zestaw przebojów De Mono muzycy uspokajają, że nie zostaną przy reggae na zawsze.

Album "Spiekota" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

Andrzej Krzywy z radością opowiadał o spotkaniach z publicznością na trasie Lata z Radiem. Za nami już spotkanie z Brodnicy, a kolejny koncert grupy już 18 sierpnia w Rabce-Zdroju.

Lato z Radiem: De Mono w Brodnicy - zobacz wideo z koncertu >>>

A już w najbliższy weekend - 13 i 14 lipca - zapraszamy do Turku i Kalisza. Wystapią m.in. Stachursky, Myslovitz i Lady Pank. Poznaj szczegóły >>>

Płyty
Płyty zespołu De Mono z autografami dla słuchaczy Jedynki fot. PR/W.Kusiński

- Na początku roku zrealizowaliśmy także płytę, którą mamy zamiar wydać z Polskim Radiem. To będzie album symfoniczny, a dla nas kompletnie nowa bajka i wyzwania. Postanowiliśmy, że nie pójdziemy na skróty i jedynie dołożymy orkiestrę do tego, co już gramy. Przearanżowaliśmy wszystko - powiedział w rozmowie z Izą Żukowską . A Kubiaczyk dodał, że prawdziwy smaczek płycie daje udział Polskiej Orkiestry Radiowej.

Dlaczego na "Spiekocie" znalazł się utwór "Wzejdę polnym makiem", który grupa nagrała wraz z Mariką ? Kto aranżował nową, symfoniczną płytę? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Krzywy: bardzo lubimy Lato z Radiem!

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 16:54
- Lubimy improwizować i grać na żywo, a na koncerty Lata z Radiem przychodzą wspaniali ludzie - powiedział Andrzej Krzywy podczas próby De Mono przed koncertem Lata z Radiem w Brodnicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem zawojowało Brodnicę i Wysokie Mazowieckie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 12:39
Kolejne miasta na trasie koncertowej Lata z Radiem 2013 zdobyte. Publiczność zebrana w Brodnicy i w Wysokiem Mazowieckiem świetnie bawiła się podczas występów Ani Wyszkoni oraz zespołów De Mono i Afromental.
rozwiń zwiń