Piersi wydają nową płytę. Pierwszą i ostatnią bez Pawła Kukiza?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 18:01
- Chcemy tą płytą albo zakończyć działalność zespołu Piersi, albo zacząć nowy etap. To będzie zależało od fanów zespołu i ich odpowiedzi na pytanie, czy da się tego słuchać - mówił w "Muzycznej Jedynce" Zbigniew Moźdierski, basista zespołu.
Audio
  • Adam Asanow i Zbigniew Moźdierski o nowej płycie Piersi "Piersi i przyjaciele 2" (Muzyczna Jedynka)
Adam Asanow (L) i Zbyszek Moździerski (P)
Adam Asanow (L) i Zbyszek Moździerski (P)Foto: Wojciech Kusiński/PR

Pierwsza od blisko 10 lat płyta Piersi ma ukazać się we wrześniu. Zespół postanowił przerwać milczenie, mimo że na początku roku odejść postanowił jego współzałożyciel i wokalista Paweł Kukiz.

- Doszliśmy do wniosku, że nagramy płytę, ponieważ zgromadziło się trochę materiału. Jeżeli nawet mielibyśmy zakończyć współpracę, to jakimś takim akcentem z udziałem artystów-przyjaciół, z którymi widywaliśmy się na scenie. Zaprosiliśmy na tą płytę braci Golec, Jacka "Dżej Dżeja" Jędrzejaka z zespołu Big Cyc, Andrzeja Nowaka, Tomka "Lipę" Lipińskiego i Trebunie Tutki. W tej chwili prowadzimy ciężkie rozmowy z Grubsonem - tłumaczył w Jedynce Zbigniew Moźdierski.

Muzyk podkreślał, że nikt w zespole nie ma żalu do Pawła Kukiza z powodu jego decyzji. - Nonkonformizm Pawła zawsze pulsował. Nie tylko z zespole Piersi, ale na co dzień. Ma w sobie taką siłę, która mu każe walczyć z niesprawiedliwością. Wiemy, że to u niego silne. Wspieramy go duchowo i trzymamy za niego kciuki - mówił Zbigniew Moździerski.

Wokalistą Piersi został teraz Adam Asanow. Próbką nowego brzmienia zespołu jest singiel "Bałkanica", który 15 lipca był Piosenką dnia Jedynki. Do utworu powstał też teledysk. - Klimaty okołobałkańskie wzięły się stąd, że koledzy z zespołu postanowili zrobić ukłon w stronę mojego pochodzenia. Tak jak w tej piosence: bałkańskie rytmy, polska moc. Mój tato pochodził z Bułgarii, a mama jest Polką. Ja sam jestem obywatelem Polski i kocham tutejszy folklor, całą kulturę. Jestem wychowany na polskiej muzyce, w tym na zespole Piersi i twórczości Pawła Kukiza - stwierdził Adam Asanow.

Rozmawiała Maria Szabłowska.

pg

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Paweł Kukiz płyta

Czytaj także

Piersi wracają z nowym wokalistą. Kukiza zastąpi...

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 15:00
Jak poinformowali muzycy zespołu Piersi przygotowania do najnowszej płyty "PIERSI i PRZYJACIELE 2” pozwoliły podjąć decyzję o wyborze nowego wokalisty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Skóra" - największy przebój Aya RL. "To był taki muzyczny żarcik"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 10:50
"Skóra" spędziła 32 tygodnie na Liście Przebojów Programu Trzeciego, z czego 4 na pierwszym miejscu. Utwór jednak nie znalazł się na debiutanckim albumie grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Peszek: nie jestem kontrowersyjna

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 16:10
- A na pewno nie jest to mój cel. Raczej efekt uboczny cech charakteru, która mnie mocno określają, a mianowicie: otwartości i niezależności - mówi gość Jedynki.
rozwiń zwiń