Margaret odniosła wielki sukces w Szwecji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 17:04
Margaret, czyli Małgorzata Jamroży, na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w szwedzkim Karlshamn zajęła drugie miejsce.
Audio
  • Maria Szabłowska o sukcesie Margaret na festiwalu w Karlshamn (Leniwa niedziela/Jedynka)
Piosenkarka Margaret
Piosenkarka MargaretFoto: PAP/Stach Leszczyński

Festiwal zakończył się w sobotę 20 lipca nocy. Uczestniczyli w nim artyści z dziewięciu krajów, w tym dwoje ze Szwecji. Polskę reprezentowała Małgorzata Jamroży, która ma artystyczny pseudonim Margaret. Jest też znaną blogerką modową.

- Zajęła drugie miejsce, a między zwyciężczynią a Margaret różnica była naprawdę nieduża - relacjonuje Maria Szabłowska, która była podczas festiwalu jedną z pięciu jurorów. Miejsca pierwsze i trzecie zajęły Szwedki. Dziennikarka radiowej Jedynki przepopwiada 22-letniej Margaret wielką karierę.
Margaret zaśpiewała piosenkę "Thank You Very Much", która zrobiła już furorę w internecie i miała miliony odsłon. Klip do niej był kręcony w Los Anfgeles.
Festiwal w Karlshamn cieszy się ogromną popularnością. Do liczącego 20 tys. mieszkańców miasta przyjeżdża 200 tysięcy gości. Koncerty są bezpłatne i odbywają się na rynku. Każdy może przyjść i posłuchać. Festiwal jest organizowany zawsze w trzeci weekend lipca.
Rozmawiała Iza Żukowska
(ag)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA

Czytaj także

Sylwia Grzeszczak wymyśla piosenki sama dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 16:35
Piosenkarka nie korzysta z usług kompozytorów. Sama pisze muzykę do swych piosenek i sama pisze teksty. Robi to spontanicznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dido o swoim najnowszym albumie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 15:00
Florian Cloud de Bounevialle Armstrong, czyli Dido opowiada w radiowej Jedynce o najnowszej płycie, którą po czterech latach triumfalnie wraca na muzyczny rynek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filipinki - wielka kariera zespołu z prowincji

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 17:04
W 1963 roku piosenka "Batumi" śpiewana przez Filipinki została wybrana głosami radiosłuchaczy Piosenką Roku. Wtedy rozpoczęła się wielka kariera tego żeńskiego zespołu.
rozwiń zwiń