Skubas i inni artyści odkrywają "Zakazane piosenki" na nowo

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 17:18
W niedzielę 28 lipca w Muzeum Powstania Warszawskiego zabrzmią "Zakazane piosenki". Koncert z udziałem wielu gwiazd będzie częścią obchodów 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Audio
  • Joanna Kołaczkowska i Skubas o koncercie "Zakazane piosenki" (Muzyczna Jedynka)
Skubas
SkubasFoto: Wojciech Kusiński/PR

Pomysł koncertu jest taki, że każdy z wykonawców wykona po dwie piosenki z repertuaru "Zakazanych piosenek". W przypadku Skubasa będą to "Serce w plecaku" oraz  "Hej chłopcy, bagnet na broń".

- To wielka odpowiedzialność, choć jeśli mam być szczery, to nie pozostawiono mi żadnego wyboru, ponieważ trochę z opieszałości zostawiłem tę listę innym artystom, więc dla mnie zostały właśnie te dwie piosenki. Są one wesołe, jeśli chodzi o tonację i melodię, czyli w zupełnie innym klimacie niż moje płyty. Trochę się najpierw tym przeraziłem, ale jak zacząłem robić swoje wersje, to pomyślałem, że nieważna jest piosenka, tylko wykonanie - podkreślał w "Muzycznej Jedynce" wokalista.

Powstanie Warszawskie - serwis specjalny >>>

Obok Skubasa 28 lipca w Muzeum Powstania Warszawskiego wystąpi m.in. Joanna Kołaczkowska. - Ja zaśpiewam "Zatańczmy jeszcze ten raz" i "Teraz jest wojna". W drugiej piosence zaskoczyło mnie, że w oryginale śpiewają "teraz je wojna". Ja też zaśpiewam taką wersję – tłumaczyła artystka.

Joanna
Joanna Kołaczkowska/fot. W.Kusiński

W czasie koncertu pojawią się również piosenki przedwojenne z repertuaru Mieczysława Fogga. Wykonywać będą je Katarzyna Groniec i Marek Dyjak.

Rozmawiała Maria Szabłowska.

pg

Czytaj także

"Zakazane piosenki" - wieczór piosenek powstańczych w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 16:32
W niedzielę w stołecznym Parku Wolności wystąpią Kabaret Moralnego Niepokoju, Mela Koteluk, Katarzyna Groniec, Skubas i Marek Dyjak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lao Che wraca do Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 14:00
Po ośmiu latach zespół zagra utwory z płyty "Powstanie Warszawskie". Koncert odbędzie się w ramach obchodów 69. rocznicy zrywu powstańczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie Warszawskie: większość ze 100 tysięcy ofiar to byli cywile

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 13:15
- Źle, że temat cierpienia ludności cywilnej jest rzadziej podejmowany niż heroiczna walka powstańców. Dopiero bowiem ten temat pokazuje prawdziwą skalę cierpienia, jakie zostało wywołane przez Powstanie Warszawskie - mówił w Jedynce dr Adam Leszczyński.
rozwiń zwiń