Paulina Przybysz gra na wiolonczeli w Rita Pax

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 07:30
- Wiolonczela to bardzo ważny instrument na płycie, ale równie ważne są instrumenty dawne, w tym głównie viola da gamba - mówi Paulina Przybysz.
Audio
Paulina Przybysz
Paulina PrzybyszFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Viola da gamba trochę przypomina wiolonczelę, ale jest mniejsza, a ma więcej strun i są t o struny jelitowe, co mnie trochę przeraża - mówi Paulina Przybysz z nieistniejącego już zespołu Sistars i występująca obecnie po pseudonimem Pinnawela, choć obecnie najbardziej zaangażowana w projekt Rita Pax. Zespół wydał już pierwszą płytę i pracuje nad drugą.
Gość "Muzycznej Jedynki" napisała wszystkie piosenki i rozesłała pozostałym członkom zespołu. Wyznaje, że polubiła komponowanie w starym stylu, więc nie na samplach, ale  na pianinie. - W przypadku tego projektu mam taką potrzebę i fajność w tym, że siadam i u zarania piszę piosenkę przy pianinie czy rhodsie (pianino elektryczne - dop. red.) - mówi Paulina Przybysz. Ale zauważa, że teraz zaczął się ruch w zespole i stara się wzbudzić w pozostałych członkach kreatywność.

Członkami zespołu poza Pauolina są Katarzyna Piszek (Brodka, Novika), Piotr Zalewski (Alters, Excessive Machine, Clintwood), Paweł Zalewski (Alters, Excessive Machine, Newest Zealand) oraz Remek Zawadzki (Afro Kolektyw, Excessive Machine, Newest Zealand, Emma Dax). Bracia Zalewscy to koledzy Pauliny z czasów podstawówki, tak zwanej Małej Miodowej. We wrześniu zespół chce zacząć koncertować, ale Paulina Przybysz nie podała szczegółów.
Rozmawiał Zbigniew Zegler.
(ag)

Czytaj także

Rita Pax ekscytuje Paulinę Przybysz

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 12:00
Przepis na świetną płytę? Grupa znajomych ze szkoły, nieoczywiste instrumentarium i szczere podejście do pisania muzyki. Tym tropem poszła Paulina Przybysz, u której przez ostatni rok zebrało się kilka kompozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filipinki - wielka kariera zespołu z prowincji

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 17:04
W 1963 roku piosenka "Batumi" śpiewana przez Filipinki została wybrana głosami radiosłuchaczy Piosenką Roku. Wtedy rozpoczęła się wielka kariera tego żeńskiego zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź, Leningrad i wulgaryzmy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 15:33
W "Muzycznej Jedynce" o płycie "Chcę do nieba. Leningrad Łódź". To piosenki z repertuaru rosyjskiego zespołu "Leningrad" w jazzowych aranżacjach.
rozwiń zwiń