Festiwal Legend Rocka. Romuald Lipko, Alice Cooper i jego piekielne moce

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 17:50
- Alice Cooper to nie tylko muzyka, to także spektakl. On jest przecież nazywany ojcem chrzestnym shock-rocka, zobaczymy czym nas zaszokuje. A na temat jego różnych wcieleń postaram się z nim porozmawiać - zapowiada Maria Szabłowska.
Audio
  • - Zobaczymy czym nas zaszokuje ojciec chrzestny shock-rocka - wydarzenia 7. Festiwalu Legend Rocka relacjonuje Maria Szabłowska (Muzyczna Jedynka)
  • - John Mayall to objawienie muzyczne mojego dzieciństwa. Teraz zobaczę mistrza po raz wtóry - mówi Romuald Lipko (Muzyczna Jedynka)
Alice Cooper
Alice CooperFoto: Man Alive!/Wikimedia Commons/lic. cc-by-2.0

Najbliższe trzy dni spędzamy w Dolinie Charlotty. Artyści zjeżdżają na 7. Festiwal Legend Rocka, a Maria Szabłowska już nadaje!

Jedynka z gwiazdami w Dolinie Charlotty - wywiady i relacje >>>

- W czwartek zagra Alice Cooper, a przed nim belgijski zespół Steak Number Eight, z którym też umawiam się na rozmowę, pierwsze słowa, jakich się nauczyli po Polsku to "Muzyczna Jedynka" - relacjonuje wydarzenia w Dolinie.

W piątek na scenie legenda bluesa John Mayall. - To artysta o zasługach nie do przecenienia dla bluesa i rocka angielskiego i światowego - podkreśla dziennikarka radiowej Jedynki. A na finał - Carlos Santana!

Maria
Maria Szabłowska i Romuald Lipko. Plenerowe studio Jedynki w Dolinie Charlotty

- Warto tu przyjechać, bilety jeszcze są - zaprasza Maria Szabłowska. A potwierdza to muzyk Budki Suflera Romuald Lipko, który przybył na koncerty jako widz. - Dziś oglądamy legendy, które w czasie, gdy ich słuchaliśmy kilkadziesiąt lat temu, były niedostępne. Dożyliśmy czasów, gdy ich gościmy, a jednocześnie możemy wyjść na wspólną scenę i nie ma wstydu - powiedział.

Jeśli jednak nie możecie zjawić się w okolicach Słupska, bez obaw - na antenie Jedynki relacje i wywiady z gwiazdami Festiwalu!

A kolejne relacje w piątek w: "Muzycznej Jedynce" (godz. 13.00 - 15.00) i "Popołudniu z Jedynką" (godz. 15.00 - 18.00);

(asz)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Rock

Czytaj także

Tydzień z Gwiazdą - Myslovitz: odejście Artura było niczym "bombka" na Święta

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 17:41
- To było jak grom z jasnego nieba. Zagraliśmy koncert w Warszawie, a na drugi dzień rano w hotelu dowiedzieliśmy się o tym, taka bombka na Święta, bo to był 8 grudnia - wspominają muzycy Myslovitz moment odejścia Artura Rojka. Zdecydowali się jednak grać dalej, z nowym wokalistą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KaCeZet: pokolenia nie muszą ze sobą walczyć

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 16:49
- Mogą się od siebie uczyć cennych rzeczy. Z jednej strony świeża siła i nowe pomysły, z drugiej doświadczenie, z którego rozsądny człowiek powinien korzystać - powiedział w radiowej Jedynce Piotr Kozieradzki KaCeZet z zespołu Fundamenty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak i Sylwia Wiśniewska wyśpiewali "Powstanie Warszawskie"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 21:35
Piosenka "Powstanie Warszawskie (Tyle nadziei, tyle młodości)" to utwór promujący niezwykły film Jana Komasy, pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedynka z gwiazdami w Dolinie Charlotty! Cooper, Mayall i Santana

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 10:33
Już po raz siódmy w Dolinie Charlotty k/Słupska odbędzie się Festiwal Legend Rocka, któremu patronuje Radiowa Jedynka. Gwiazdami tegorocznej edycji są Alice Cooper, John Mayall i Carlos Santana.
rozwiń zwiń