Kiljański: nie będę czekał kolejnych 8 lat

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2013 07:48
- Przespałem parę lat i dziś ich żałuję. Mam nadzieję, że za dwa lata o tej porze będziemy już dawno po premierze nowej płyty - mówi Krzysztof Kiljański o wydanym w tym roku krążku "Powrót" i kolejnych planach.
Audio
  • Krzysztof Kiljański o ostatniej płycie i pracy nad kolejną (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Kiljański
Krzysztof Kiljański Foto: Emilia Iwanicka/Polskie Radio

Po wielkim sukcesie płyty "In The Room" z 2005 Krzysztof Kiljański zwlekał osiem lat z nagraniem autorskiego materiału.

"Powrót" miał wyglądać inaczej - mówił w radiowej Jedynce tuż przed premierą najnowszej płyty >>>

- Osiem lat w dzisiejszych czasach to bardzo dużo, to cała epoka. Wszystko się zmienia, zmieniają się gusta słuchaczy i wiem, że dorasta nowe pokolenie, któremu moje nazwisko niewiele mówi - powiedział w rozmowie z Izą Żukowską deklarując jednocześnie, że na kolejny krążek nie każe czekać kolejnych ośmiu lat.

- Za nową płytę już się zabrałem, już tworzę nowe piosenki. Zakładam sobie plan i mam nadzieję, że w perspektywie półtora roku bądź dwóch lat będziemy po premierze kolejnej płyty Kiljańskiego - powiedział w "Muzycznej Jedynce".

Na płycie "Powrót" znalazły się tylko utwory śpiewane po polsku, niejednolite w stylu, pisane przez wielu autorów. - Mam nadzieję, że ta następna już będzie bardziej zwarta stylistycznie, ale nie powiem w tym momencie czy to będzie płyta popowa, popowo-bluesowa, czy popowo-country, bo folk, muzyka świata w ogóle, bardzo mnie ciekawi. I jeżeli czuję, że mogę kilka wątków z innego gatunku wykorzystać w swojej twórczości, to z chęcią to robię - podkreślił.

Już dziś artysta deklaruje, że nowa płyta zawierać będzie teksty najwyżej trzech autorów, a muzykę komponował będzie on sam i Artur Lesicki.

W jakim języku Krzysztof Kiljański woli śpiewać? Gdzie, jeszcze w sierpniu, będzie go można usłyszeć? Jak wspomina spotkanie z Bogusławem Mecem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Przestałem liczyć swoje piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 11:21
"Poeci Polskiej Piosenki" to seria płyt upamiętniająca najbardziej znanych i cenionych autorów tekstów. Jedna z części poświęcona jest twórczości Jacka Cygana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kiljański: "Powrót" miał wyglądać inaczej

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 21:00
- Jako artysta nie chciałbym pozostać z dyskografią liczącą tylko 1 czy 2 płyty. "Powrót" już jest dla mnie sukcesem, bo po prostu jest - mówi wokalista w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń