Jedna z ulubionych artystek Kaliny Jędrusik złoży hołd jej twórczości

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 16:27
Danuta Błażejczyk zaczynała od standardów jazzowych, śpiewała w chórkach u Maryli Rodowicz, współpracowała z kabaretami Pod Egidą i Elitą, wygrywała Festiwal w Opolu, a teraz przygotowuje płytę z piosenkami Kaliny Jędrusik.
Audio
  • Danuta Błażejczyk o płycie z piosenkami Kaliny Jędrusik i imprezie jazzowej "Zaściankowe granie" (Muzyczna Jedynka)
Danuta Błażejczyk
Danuta BłażejczykFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Spotkałam Zbyszka Dzięgiela, który zaprosił mnie do kawiarni "Kalinowe serce" na warszawskim Żoliborzu. Powiedział mi, że należałam do ulubionych artystek Kaliny Jędrusik, a tych, jak wiadomo, nie było zbyt wiele. Znałam Kalinę też osobiście i bardzo ceniłam sobie tą znajomość. Jak zaczęłam przygotowywać repertuar do koncertu, który mi zaproponował Zbyszek, to zwyczajnie oszalałam. To są tak piękne piosenki, autorstwa między innymi Wasowskiego i Komedy, a do tego z pięknymi i mądrymi tekstami - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Danuta Błażejczyk.

A już 24 sierpnia, w sobotę, będzie można zobaczyć Danutę Błażejczyk na żywo podczas imprezy jazzowej "Zaściankowe Granie" w Dworze Zaścianek w Borsukach. Towarzyszyć będzie jej zespół Jazz Trio oraz saksofonista Wiesław Wysocki. - Tam jest tak jak kiedyś w zaściankach bywało. Muzyka, bardzo fajni ludzie, dobre jedzenie, super atmosfera - zachęcała artystka.

W programie "Zaściankowego grania" także występ Mike'a Russela – amerykańskiego gitarzysty, wokalisty i kompozytora, założyciela grupy Walter Forest, która w latach 70. współpracowała z Andy'm Warholem oraz zespołu znakomitego muzyka instrumentalisty (fagot, fortepian, akordeon) oraz kompozytora Piotra Wrony - Ocieplenie Globalne.

Dodatkową atrakcją imprezy będą wystawy prac malarskich Iwony Wyszatyckiej, Stanisława Baja oraz Macieja Falkiewicza.

Rozmawiała Maria Szabłowska.

pg

Zobacz więcej na temat: Jazz MUZYKA płyta

Czytaj także

Tak powstał niezapomniany przebój "Jej portret"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 16:00
"Jej portret" choć powstał 41 lat temu cały czas cieszy się popularnością u słuchaczy. O kulisach powstania piosenki mówił w "Muzycznej Jedynce" Włodzimierz Nahorny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazz na Starówce i szczypta flamenco od Jorge Pardo

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 15:26
Jeden z najwybitniejszych hiszpańskich muzyków jazzowych i flamenco, wirtuoz fletu i saksofonu Jorge Pardo wystąpił w Warszawie 10 sierpnia podczas Festiwalu Jazz na Starówce.
rozwiń zwiń